Nogomet

Slovenka bo okrepila evropskega velikana

Berlin, 28. 04. 2022 07.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nemški Turbine Potsdam tudi po zaslugi izvrstnih iger kapetanke Sare Agrež zaseda visoko tretje mesto v močni nemški ligi. Dobre igre slovenske reprezentančne branilke niso ostale neopažene.

Borut Jarc v družbi slovenskih reprezentantk
Borut Jarc v družbi slovenskih reprezentantk FOTO: NZS

Sara Agrež je že sklenila novo triletno pogodbo z Wolfsburgom, vodilno ekipo nemške lige, sicer pa klubom bogate in slavne preteklosti. Wolfsburg je šestkrat osvojil nemški državni naslov, osemkrat se je veselil pokalne lovorike, v letih 2013 in 2014 pa je bila tudi zmagovalka Lige prvakinj. Slovenka je svojo športno pot, kot poroča uradna spletna stran NZS, začela v NK Žalec, od tu se je selila v ŽNK Rudar Škale (2014-2017), od koder se je po sezoni 2016/17 preselila v ŽNK Radomlje (v sezoni 2017/18). V sezoni 2017/19 je bila članica ŽNK Pomurje. Od leta 2019 nosi dres nemškega ligaša Potsdama, s katerim se je uvrstila tudi v finale pokala. Tam jo 28. maja čaka ravno obračun z njenim novim klubom.

Sara Agrež je standardna reprezentantka v članski vrsti, ki jo vodi selektor Borut Jarc. Od leta 2017 je zbrala 23 nastopov, dosegla je dva gola.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.