Šeško z golom pomagal Leipzigu do visoke zmage

Leipzig, 28. 10. 2023 20.41 |

V nemški nogometni ligi je danes največ pozornosti na tekmah 8. kroga veljalo tekmi v Münchnu, kjer je Bayern kar z 8:0 odpihnil Darmstadt. V večerni tekmi je Leipzig tudi z golom Benjamina Šeška premagal Köln s 6:0.

V večerni tekmi pri Leipzigu sicer tokrat Kevina Kampla ni bilo v postavi, v klubu so sporočili, da so mu omogočili preventivni počitek, Benjamin Šeško pa je začel na klopi in nato vstopil v igro v 75. minuti. Le 12 minut zatem je, potem ko je po odbijanju žoge v kazenskem prostoru spretno prišel do udarca, poskrbel za 5:0.

Benjamin Šeško
Benjamin Šeško FOTO: AP

Leipzig sicer proti ekipi z dna lestvice ni imel nobenih težav, načel jo je Timo Werner, potem pa sta Lois Openda z dvema in David Raum z enim golom med 40. in 43. minuti dokončno potrdila zmago že v prvem delu. Poleg Šeška je ob koncu zadel še Christoph Baumgartner.