Sergio Agüero potopil Barcelono

Ljubljana, 01. 03. 2009 23.57 |

Tomaž Klemenčič
34

Špansko prvenstvo postaja vse bolj zanimivo. Barcelona je v 25. krogu vknjižila drugo zaporedno ničlo in kar naenkrat se je njena prednost pred drugouvrščenim Realom stopila na samo štiri točke.

Raul je dosegel že dvanajsti zadetek v letošnji sezoni.
Raul je dosegel že dvanajsti zadetek v letošnji sezoni. FOTO: Reuters

Madridski Real je v soboto zvečer rutinsko opravil z Espanyolom. Z goloma Gutija in Raula v drugem polčasu je moštvo trenerja Juandeja Ramosa v pičlih petih minutah prišlo do desete zaporedne zmage in kljub ostrim kritikam, ki letijo predvsem na neprivlačno igro, diha za ovratnik Barceloni. Če je še pred dvema tednoma kazalo, da se bodo Katalonci sprehodili do naslova prvaka, pa so zdaj stvari zopet postale izjemno zanimive in napete.

Sergio Agüero je dvakrat zadel v polono.
Sergio Agüero je dvakrat zadel v polono. FOTO: Reuters

Katalonci so v Madridu gostovali pri Atleticu in po prvem polčasu ni bilo videti, da bo Barca doživela poraz. Četa gostujočega stratega Josepa Guardiole je vodila in imela niti igre v svojih nogah, potem pa je v nadaljevanju v ospredje stopil odlični Sergio "Kun" Agüero. Argentinski napadalec domačih je zrežiral spektakularno predstavo, ki jo je kronal z dvema goloma. Zmagovitega je zabil v 89.minuti, ko je po dvojni podaji z Manichem osmešil Carlesa Puyola ter spravil nabito poln stadion Vicente Calderón na noge in v delirij. Barcelona je očitno zašla v manjšo krizo, ki jo bo morala hitro preboleti in prebroditi, sicer se bo njena točkovna prednost pred madridskim Realom razblinila kot milni mehurček.

Betis
Betis FOTO: Reuters

Betis Branka Iliča je doma remiziral z Villarrealom, naš reprezentant pa je vseh devetdeset minut presedel na klopi za rezerve. V boju za obstanek počasi, a zanesljivo sapo izgublja Numacia, ki je tokrat doma klonila proti Deportivu, zelo slabo pa kaže tudi Espanyolu. Prav formo ob pravem času pa je našla Mallorca, ki je s tretjo zaporedno zmago pobegnila v navidez varno sredino prvenstvene razpredelnice. A ta je sila varljiva, saj so moštva zelo izenačena in točkovna razlika med njimi zelo majhna. Trenerji, ki vodijo ekipe vse tja od desetega mesta navzdol, bodo imeli teden dni časa do naslednjega kroga, da stuhtajo, kako se čimprej otresti tekmecev in si zagotoviti obstanek v Primeri Division.