
Po razburljivem dogajanju v Milanu na začetku tedna in četrtfinalnih pokalnih obračunih sredi tedna bodo na Apeninskem polotoku v soboto in nedeljo pozornost zbujale tekme uvodnega kroga drugega dela prvenstva.
Po porazu v Bergamu proti Atalanti je trener Interja Jose Mourinho po pisanju La Repubblice nadrl svoje varovance in jim namenil nič kaj prijazne besede: "Prvi Scudetto ste osvojili na sodišču, drugega zato, ker niste imeli nobene konkurence, tretjega pa ste osvojili šele v zadnji minuti. Navaden kup gnoja ste!" Proti ostremu tonu karizmatičnega Portugalca je moral posredovati predsednik Massimo Morratti. Da je Mourinhov bes dosegel svoj namen, priča sredina pokalna zmaga nad Romo, ki jo je zagotovil gol Zlatana Ibrahimovića. Šved jutri zaradi kartonov ne bo igral, kljub temu pa za modro-črne proti petnajsto uvrščeni Sampdoriji drugega kot zmaga ne pride v poštev.
Na nov spodrsljaj prvakov in s tem zmanjšanje razlike na vrhu upajo pri Stari dami. Na olimpijskem stadionu v Torinu bo Juventus nocoj gostil Fiorentino, ki še vedno ne mora računati na napadalca Adriana Mutuja. Tudi pri črno-belih je lista poškodovanih še naprej dolga, a se po dolgi odsotnosti med vratnice vrača najboljši vratar zadnjih dvajsetih let Gianluigi Buffon. To je zagotovo dodatna spodbuda za moštvo, ki je v zadnjih šestih prvenstvenih tekmah petkrat zmagalo in enkrat remiziralo.

Optimistično gredo v nov krog pri Milanu, ki gostuje na vročem terenu v Bologni, predvsem zaradi zadnje zmage proti Fiorentini in razpleta ponedeljkove drame okoli prestopa ljubljenca navijačev Kakaja na Otok. Pristaši rossonerov so se močno oddahnili in se bodo še nekaj časa zahvaljevali vsemogočnemu, da je Brazilec poslušal srce in ga šelestenje naftnih dolarjev ni premamilo. Zato bo zelo zanimivo tudi tokrat opazovati odziv Milanovih navijačev na tribunah in njihove dvaindvajsetice. V začetni enajsterici bo znova zaigral David Beckham, ki mu je življenje v prestolnici mode iz dneva v dan bolj všeč, pa še Carlo Ancelotti zaupa njegovim sposobnostim. Milan se bo poskušal Bologni maščevati za poraz v prvem krogu letošnjega prvenstva.
Vse manj pa v svoje sposobnosti verjamejo nogometaši Udineseja. Slovenski reprezentačni vratar Samir Handanovič je med božično-novoletnimi prazniki verjel, da se bo črno-belim krivulja v novem letu znova dvignila, a na njegovo žalost še kar pada. Porazu na Sardiniji je sledil še izpad v pokalu proti Sampdoriji, jutri pa je na vrsti novo gostovanje v vročem Palermu, kjer bo že točka za demoralizirano vrsto Videmčanov velik uspeh.
Pari 20. kroga:
sobota ob 18.00:
Reggina – Chievo
ob 20.30:
Juventus – Fiorentina
nedelja ob 15.00:
Bologna – Milan
Genoa – Catania
Lazio – Cagliari
Lecce – Torino
Napoli – Roma
Palermo – Udinese
Siena – Atalanta
ob 20.30:
Inter – Sampdoria
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.