Legendarni Karl-Heinz Rummenigge se bo v prihodnje posvetil samo delu v klubu. "V zadnjih letih smo bili zelo uspešni, prepričan sem, da predajam predsedniško mesto v uspešnem obdobju. Verjamem, da ta služba ni namenjena za večno in prav je, da posle predam drugim," je dejal 61-letni nekdanji nogometni zvezdnik, ki je Združenje evropskih klubov (ECA) vodil od ustanovitve leta 2008. Takrat je imelo združenje 137 članov.
V združenju ECA je trenutno 220 članov, pri čemer se člani delijo na redne in pridružene, slednji nimajo glasovalne pravice. Status in število rednih članov iz posamezne države sta odvisna od uvrstitve države članice na lestvici Uefe. Po podatkih na spletni strani združenja ECA so trenutno slovenski člani trije, Maribor ima status rednega, Domžale in Olimpija pa pridruženih.
"Ponosni smo lahko na to, kar smo dosegli v sodelovanju s Fifo in Uefo. Naši člani imajo zagotovljeno zavarovalnino za nastope v reprezentanci, urejene so odškodnine za klube, ko njihovi igralci nastopajo na evropskem ali svetovnem prvenstvu. Poleg tega imamo dva sedeža v izvršnem odboru Uefe in s tem možnost vplivanja na koledar ter ključne odločitve, povezane s klubskim nogometom," je Rummenigge strnil dosežke združenja v zadnjih devetih letih. Veliko je še mogoče postoriti, kar je že povedal, ko je spregovoril o prestopu Neymarja in dejal, da se zavzema za omejitve proračunov evropskih klubov.
Rummenigge, najboljši igralec v Evropi v letih 1980 in 1981, se je zahvalil tudi predsednikom krovnih zvez, s katerimi ECA uspešno sodeluje. "Hvala predsedniku Fife Gianniju Infantinu za pripravljenost za sodelovanje na vseh področjih. Zahvaljujem se tudi Michelu Platiniju in Aleksandru Čeferinu, predsednikoma Uefe, s katerima sem dobro sodeloval. Seveda pa gre zahvala vsem članom ECA za naše uspešno delo." Naslednika Rummeniggeja bodo na zasedanju ECA izbrali 5. septembra v Ženevi.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.