Čeprav se je njegov padec z mesta predsednika Barcelone začel ravno s prestopom Neymarja Jr., je Sandro Rosell za Mundo Deportivo zatrdil, da je za to, da katalonski klub vnovič poskuša pripeljati brazilskega zvezdnika. Ta je na Camp Nou prišel leta 2013, ob razkrivanju nečednosti pri izpeljavi posla, cena katerega je nato močno narasla, pa se je klub z Rosellom in sodelavci na čelu znašel na sodišču. Rosell je januarja 2014 odstopil, nasledil pa ga je trenutni predsednik Josep Maria Bartomeu, ki se mu mandat s koncem naslednje sezone izteče.
"S športnega vidika bi brez dvoma kupil Neymarja," je za Mundo Deportivo povedal Rosell. "A s prilagodljivo pogodbo, ki bi bila vezana na športne in družbene dosežke ter obnašanje. Črno na belem," je vsem morebitnim naslednjim delodajalcem problematičnega Brazilca, ki je Barco zapustil leta 2017, ko je okrepil Paris Saint-Germain, namignil Rosell.
'Messi si ob sebi želi ostale najboljše'
Ta je prihod Neymarja Jr. klub vsem težavam, ki so nastali s prihodom nekdanjega člana Santosa, vedno izpostavljal kot kronski dragulj svojega mandata, ki je trajal od leta 2010 do 2014. Brazilca je namreč kot mnogi v klubu videl kot naravnega naslednika Lionela Messija, ki naj bi se v zadnjem času in tudi tik pred Brazilčevim slovesom od kluba večkrat zavzel, da ostane oziroma se mu spet pridruži.
"To pa zato, ker želi Messi, ki je najboljši igralec v zgodovini nogometa in je zelo pameten, ob sebi tudi ostale najboljše igralce sveta, da bi z njimi osvojil vse. Neymar je edinstven. Prinaša prirojen nogometni talent in osebno avro, ki ima veliko komercialno vrednost," je nadaljeval Rosell in opozoril, da je treba razmišljati tudi o prihodnosti kluba po slovesu legendarnega Argentinca.
"To je nogometaš, ki je zgodovini kluba prinesel največ. Toda enkrat bo tudi on zgodovina, zapustil bo sicer neizbrisen spomin, Barca pa bo šla naprej," je dodal Rosell.
Ne bo kandidiral, ker je obljubil mami
Nekdanji predsednik Barcelone se je glede prestopa Neymarja Jr. že pogodil s sodiščem in davčno službo, nazadnje pa so ga preiskovali v povezavi s spornim prodajanjem TV-pravic Brazilske nogometne zveze. Sam je prepričan, da je šlo za načrtovane napade nanj in na njegove sodelavce, saj do trenutka, ko je začel opravljati funkcijo predsednika Barcelone, bojda ni imel nikakršnih težav z zakonom. Potrdil je tudi, da na prihajajočih volitvah, na katere bi se lahko podal njegov največji sovražnik in predhodnik na vročem stolčku Joan Laporta, ne namerava kandidirati.
"Mami sem obljubil, da ne bom kandidiral, dokler bo živa. Upam pa, da bo živela 150 let! Poleg tega pa je treba znati obrniti stran v življenju, ne smeš biti večno na nekem položaju," je vsaj malce zbodel Laporto, s katerim je na začetku mandata leta 2003 tesno sodeloval, nato pa se je zaradi domnevnega avtokratskega načina vodenja od njega oddaljil in s somišljeniki nato dobil volitve leta 2010.
"Vsem novicam (v klubu, op. a.) sledim zelo pozorno. Želim si le, da noben kandidat ne bi predstavljal medijskih ali finančnih interesov, ki so želeli vedno nadzirati klub, da bi tako lažje služili denar na njegov račun, kot se je denimo dogajalo v nekaterih prejšnjih mandatih. Ne bi podprl tistega, ki bi zastopal medijske interese, finančne in/ali politične, ko pa bo napočil trenutek in če me bodo člani kluba pripravljeni poslušati, bom javno okrcal tiste, ki zastopajo prej omenjene interese, da jih ne bi volili," nadaljuje Rosell.
Ostro nad medije
Svojega naslednika Bartomeua, ki se je v zadnjem času prav tako že nekajkrat osramotil v javnosti, je pohvalil, da je "veliko močnejši kot si ljudje mislijo". Njegove zadnje poteze po odhodu šestih članov upravnega odbora so nekateri mediji povezovali prav z Rosellom, saj zdaj vplivne funkcije v klubu zasedajo zgolj najožji sodelavci Bartomeua, številni so stari znanci tudi iz Rosellovih časov.
"To je laž, neprofesionalni novinarji širijo dezinformacije brez dokazov. 'Barto' je sprejel svoje odločitve, on sam, vsi direktorji, ki so ostali, pa so bili tam že prej. Če bi na to vplival jaz, bi denimo poskušal zagotoviti, da bi moj prijatelj Silvio Elias ostal v upravnem odboru. Moralo bi me presenečati, da del medijev govori to, a žal me ne. Vsi ti mediji so 'slučajno' razširili to isto informacijo, kot da bi šlo za narek, ki bi ga koordiniral nekdo nad njimi, gre pa za iste medije, ki so bili vedno proti – od leta 2010 in še dandanes. Veliko jih je z našim prihodom na predsedniško mesto pri Barci izgubilo svoje privilegije. Ni mi pa še uspelo razvozlati, kaj pomeni oznaka 'rosellist', ko jo uporabljajo. Je to negativno in pozitivno? (smeh)" je v malce bolj spravljivem tonu vseeno zaključil Rosell.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.