V Milanu zavladali rdeče-črni

Rim, 22. 09. 2024 22.48 | Posodobljeno pred 2 urama

S.V., N.M., STA
0

Italijanski nogometni prvoligaš Udinese, katerega člani so tudi Slovenci Jaka Bijol, Sandi Lovrić in David Pejičić, je v petem krogu Serie A gostoval pri Romi in izgubil s 3:0. Na derbiju della Madonnina pa so slavili nogometaši AC Milana, ki so bili od Interja boljši z 2:1.

Statistika Roma - Udinese
Statistika Roma - Udinese FOTO: Sofascore.com

Rimljani, ki so po menjavi trenerja dosegli prvo zmago v sezoni, so povedli v 19. minuti z golom Artema Dovbika, prednost podvojili v 49. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Paulo Dybala, končnih 3:0 pa je v 70. minuti postavil Tommaso Baldanzi. Pri Videmčanih je Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandi Lovrić je vstopil v 63. minuti, Davida Pejičića pa ni bilo v kadru.

Milanski derbi med Interjem in Milanom se je končal po željah rdeče-črne zasedbe. Ta je slavila z 2:1, potem ko je Matteo Gabbia dosegel zmagoviti zadetek v 89. minuti. Christian Pulisic je sicer v deseti minuti Milanu priigral vodstvo, izenačil pa je Federico Dimarco v 27. minuti.

Statistika Inter - Milan
Statistika Inter - Milan FOTO: Sofascore.com

Pred tem je tudi Fiorentina vpisala prvo zmago sezone, potem ko je z 2:1 ugnala Lazio, pri čemer je izkoristila dve enajstmetrovki, zadnjo, za zmago, je v 90. minuti unovčil Albert Gudmundsson. Monza je doma klonila proti Bologni z 1:2, Santiago Castro je zadel za prvo zmago gostujoče ekipe v 80. minuti.