Richarlison nekdanjemu klubu zabil dvakrat, Tottenham vseeno brez zmage

London, 03. 02. 2024 18.09 |

23. krog angleškega prvenstva sta v soboto odprla Everton in Tottenham. Slednji je bil v vodstvu z 2:1 vse do sodnikovega dodatka tekme, ko je mrežo zatresel Jarrad Branthwaite (90+4). Za domače iz Liverpoola je bil v 30. minuti uspešen tudi Jack Harrison. Proti nekdanjemu klubu pa je bil precej motiviran Brazilec Risharlison, ki je zadetek za Tottenham dosegel že v 4. minuti srečanja, uspešen pa je bil tudi v 41. Nedeljski dan vsem ljubiteljem elitne premier lige prinaša vroč obračun med vodilnim Liverpoolom in tretjeuvrščenim Arsenalom. Kot smo v letošnji sezoni že vajeni, zadetkov zagotovo ne bo manjkalo.

Statistika tekme Everton - Tottenham
Statistika tekme Everton - Tottenham FOTO: Sofascore.com

Navijači so na Goodison Parku pozdravili napadalca Tottenhama Richarlisona, ta pa si pretiranega slavja svojih zadetkov ni želel. Brazilec je zadnje čase v izvrstni formi. Če ne štejemo sobotne tekme, je na zadnjih sedmih obračunih dosegel ravno toliko zadetkov. Nogometaš je tudi na svojem starem terenu potreboval zgolj tri minute, da je na svojo računico dodal nov zadetek. Uspešen je bil tudi v izdihljajih prvega polčasa.

26-letnik je pri Evertonu preživel štiri sezone in v tem času dosegel 53 zadetkov. Proti nekdanji ekipi se tako zadetkov ni želel veseliti, nekdanjim soigralcem je raje izkazal spoštovanje.

Nogometaši Aston Ville so v večernem dvoboju visoko slavili gostujočo zmago proti Sheffield Unitedu in na četrtem mestu lestvice preskočili Tottenham.