Primorski derbi Novogoričanom

Ljubljana, 22. 11. 2008 15.50 |

T.Š. / M.J.
11

V 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v primorskem derbiju v Ajdovščini pomerila Primorje in HIT Gorica. Slavili so gostje s 3:1. Aktualni državni prvaki iz Domžal so pred domačimi navijači proti Ptujčanom iztržili le točko. Že v soboto je Maribor gladko premagal Interblock.

NK Maribor
NK Maribor FOTO: Jani Dolinšek

Potem ko so Mariborčani prejšnji teden v Novi Gorici prekinili niz 12 tekem brez poraza, so tokrat v svojem Ljudskem vrtu naredili prvi korak k novi seriji uspehov. Z zadetki Džinića in Tavaresa so povsem razorožili nogometaše Interblocka in tako še povečali prednost pred tekmeci na prvenstveni lestvici. Zdaj imajo pred Celjani šest točk prednosti, Interblock je s 23 točkami ostal na zanj skromnem sedmem mestu.

Tekma se je za Mariborčane začela odlično. Potem ko je Tavares v drugi minuti zapretil s prvim strelom na tekmi, so gostitelji že v deveti minuti povedli. Pavlovič je izvedel prosti strel in žogo poslal v kazenski prostor, tam je bil najspretnejši Džinić, ki je z glavo domačine popeljal v vodstvo. Gosti so si v tem delu priigrali le dve omembe vredni priložnosti. V 14. minuti je prodor in poskus Zahore zaustavil Pridigar, v 28. minuti pa je z roba kazenskega prostora poskusil Grabus, a je bil mariborski vratar spet uspešnejši.

Še bolje kot prvi se je za Mariborčane začel drugi polčas. Tavares je namreč že v 46. minuti povišal prednost domačinov, ko je izkoristil lepo podajo mladega mariborskega vezista Školnika. V 62. minuti je svoj drugi gol na tekmi zabil Džinić, Rozmana je spet matiral z glavo po podaji Pavloviča iz kota. Le štiri minute pozneje je svoj drugi gol na tekmi zabil še Tavares. Tokrat se je v vlogi podajalca znašel Mihelič, Tavares pa je s 15 metrov žogo poslal pod prečko Interblockovih vrat.

V tretji minuti sodnikovega podaljška je častni zadetek za Interblock vendarle zabil Skubic. Z desne strani je poslal visoko žogo v kazenski prostor in presenetil Pridigarja za končnih 4:1.

Celjani za gol boljši od Koprčanov

NK Celje
NK Celje FOTO: Damjan Žibert

Celjani so proti Kopru vknjižili novo zmago in so tako neporaženi na osmih od zadnjih devetih tekem. Gostitelji so silovito začeli in po vsega osmih minutah vodili že z 2:0. Najprej je v šesti minuti Štraus lepo prodrl po levi strani in podal v sredino, njegovo podajo pa je v gol tik ob levi vratnici potisnil Pokorn. Slavje premraženih navijačev v Celju se še ni poleglo, ko je na semaforju pisalo 2:0. Glavni akter drugega celjskega gola je bil Gobec, ki je izvedel prosti strel s 30 metrov, žogi pa je na poti proti golu smer spremenil Rajčević in presenetil svojega vratarja Hasića.

V sami končnici tekme so se gostje prebudili. Potem ko je Štraus v 84. minuti zapravil izjemno priložnost za Celjane, so gosti izvedli hiter protinapad, ki ga je učinkovito zaključil Radujko. Že v sodnikovem podaljšku pa je malo manjkalo celo do izenačenja, saj je Vitaglianov poskus z 20 metrov zaustavila vratnica.

Remi Nafte in Rudarja

NK Nafta
NK Nafta FOTO: Jani Dolinšek

Lendavska Nafta je tudi na deveti domači tekmi ostala neporažena. Proti velenjskemu Rudarju je iztržila neodločen izid, ki pa ima zanjo kar grenak priokus. Lendavčani so namreč vodili z 1:0 in v zadnje pol ure igrali celo z igralcem več, toda kljub temu je gostom uspelo izenačiti in iz 'negostoljubnega' Prekmurja odnesti dragoceno točko.

Nafta je v 28. minuti izvedla kot, Brezovački je vrnil odbito žogo pred vrata, kjer jo je Čeh iz neposredne bližine zabil v nebranjeni del vrat. Naftina premoč v drugem delu se je stopnjevala z izključitvijo Goloba v 58. minuti. Rudarjev nogometaš je zaradi grobega naleta prejel drugi rumeni karton. Gosti so izenačili v 69. minuti, po izvedbi prostega strela z leve strani je v gneči pred vrati Nafte Cipot potisnil žogo v domačo mrežo.

Primorski derbi dobili gosti

HIT Gorica se je veselila zmage v Ajdovščini.
HIT Gorica se je veselila zmage v Ajdovščini. FOTO: Jani Dolinšek

Na 55. severnoprimorskem derbiju, ki si ga je ogledalo za Ajdovščino kar lepo število navijačev, so se veliko bolje odrezali favorizirani Novogoričani, ki so v Ajdovščini vknjižili še peto zmago na zadnjih šestih tekmah. Izbranci trenerja Primoža Glihe, ki so prevladovali v vseh elementih igre, so se s tem povzpeli na četrto mesto prvenstvene lestvice, medtem ko je tokrat povsem anemično Primorje ostalo na nezavidljivem devetem mestu.

Domžalčani le do točke

Joze Benko se v dresu Domžalčanov proti Dravi ni proslavil ...
Joze Benko se v dresu Domžalčanov proti Dravi ni proslavil ... FOTO: Damjan Žibert

Ptujčani so niz šestih zaporednih porazov končali v minulem krogu z remijem proti Primorju. Tokrat so si z vse prej kot ambiciozno predstavo drugo zaporedno točko priigrali v gosteh pri državnih prvakih iz Domžal. Slednji so bili vso tekmo v terenski premoči, a pred vrati Drave zelo jalovi. Večino zanimivih trenutkov so gledalci videli že v prvem polčasu in ker v njem ni prišlo do spremembe začetnega izida, je tudi precej dolgočasen drugi del ni mogel prinesti.

Nafta – Rudar Velenje       :1 (1:0)

Strelca: 1:0 Čeh (28.), 1:1 Cipot (69.).

MIK CM Celje – Luka Koper  2:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Pokorn (6.), 2:0 Rajčević (8./avtogol), 2:1 Radujko (84.).

Maribor – Interblock 4:1 (1:0)

Strelci: 1:0 Džinić (9.), 2:0 Tavares (46.), 3:0 Džinić (62.), 4:0 Tavares (66.), 4:1 Skubic (90.).

Primorje – HIT Gorica 1:3 (0:1)

Strelci: 0:1 Kršič (24), 0:2 M. Kovačevič (48.), 0:3 M. Kovačevič (77.), 1:3 Selimi (80./11-m).

Domžale – Labod Drava 0:0