Elitna otoška Premier League je prihodke povečala za tri odstotke na 4,25 milijarde evrov. Najbližja zasledovalka nemška 1. Bundesliga je denimo ustvarila 1,93 milijarde evrov manj, Angleži pa bodo zagotovo nadaljevali finančno prevlado, saj z naslednjo sezono v veljavo stopi nov dogovor o televizijskih pravicah, ki bo "težak" 6,63 milijarde evrov. Pri Deloittu še dodajajo, da bo nov televizijski dogovor operativne profite dvignil do ene milijarde funtov. V Angliji so v omenjenem obdobju za nove igralce namenili 1,29 milijarde evrov, za plače igralcev pa so namenili sedem odstotkov več, kar pomeni, da so prvič presegli 2,58 milijarde evrov (dve milijardi funtov). Pridno so zapravljali tudi v drugi angleški ligi Championship, v kateri so za plače igralcev namenili štiri odstotke več kot v obdobju prej oziroma 697 milijonov evrov.
V Angliji je že napredovanje iz Championshipa v Premier League, to je letos uspelo Burnleyju, Middlesbroughu in Hull Cityju, vredno okrog 219 milijonov evrov na klub. Deloitte v študiji še ugotavlja, da je pet najmočnejših lig v Evropi skupaj, to so angleška, nemška, španska, italijanska in francoska, prvič v zgodovini preseglo mejo 12 milijard evrov prihodkov. 1. Bundesliga je zabeležila 316 milijonov evrov prihodkov, La Liga 264 milijonov, medtem ko ima Serie A 133 milijonov minusa, Ligue 1 pa 35 milijonov evrov minusa.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.