Real z golom Carvajala 'brez praske' iz Seville

Sevilla, 28. 08. 2021 23.40 |

Nogometaši madridskega Reala so v tretjem krogu španske La lige v Sevilli prišli do minimalne zmage na gostovanju pri tamkajšnjem Betisu. Edini zadetek na tekmi je v 61. minuti s krasnim diagonalnim strelom z desnico zabil Daniel Carvajal, podal mu je Karim Benzema.

Daniel Carvajal je s soigralci takole proslavil zadetek, ki je Realu prinesel drugo zmago sezone. FOTO: AP
Trener Reala Carlo Ancelotti je tokrat Edena Hazarda umestil na klop za rezerviste, s čimer je podkrepil govorice o morebitni posoji v drug klub. Belgijski napadalec je nato v zaključku tekme le vstopil v igro.

Prav Karim Benzema je v 53. minuti že zatresel mrežo Betisa, toda sodniki so pokazali, da je šlo pri akciji galaktikov, iz katere je zabil francoski napadalec, za prepovedani položaj. Betis je imel svojo najlepšo priložnost v prvem polčasu: Nabil Fekir je v 11. minuti poskusil s prostega strela, toda s fantastično obrambo se je izkazal vratar Reala Thibaut Courtois, ki je žogo uspel odbiti v kot. Že v sedmi minuti tekme je sicer do krasnega strela z levico prišel Realov branilec Eder Militao, a se je tedaj izkazal vratar Betisa Rui Silva.

Edini zadetek na tekmi je padel iz protinapada, Karim Benzema je s podajo lepo zaposlil hitrega Daniela Carvajala, ta pa je uspel spraviti žogo za hrbet Ruia Silva. Real, pri katerem je tokrat prvič v sezoni zaigral 20-letni bočni branilec Miguel Gutierrez (zaradi poškodb sta manjkala izkušena vezista Luka Modrić in Toni Kroos), je z minimalno zmago na zahtevnem gostovanju na stadionu Benita Villamarina tako vpisal še drugo zmago sezone, skupno pa je zdaj pri sedmih točkah. Betis ostaja pri dveh točkah, potem ko je v uvodnih dveh krogih dvakrat remiziral.

Statistika tekme Betis - Real Madrid (0:1)
Statistika tekme Betis - Real Madrid (0:1) FOTO: Sofascore.com

Sevilla ostaja neporažena
Maročan Youssef En-Nesyri je z glavo izenačil za Sevillo, ki je tako igrala 1:1 proti Elcheju in je po treh krogih ostala neporažena v španskem nogometnem prvenstvu. Prvo mesto si na lestvici deli z Valencio, ki je že v petek doma s 3:0 ugnala Alaves.

Maročan je zadel tik pred koncem prvega polčasa in izenačil za goste. Obrambni igralec domačih Enzo Roco je Elche v 11. minuti povedel v vodstvo. Branilci naslova, nogometaši Atletica Madrida s slovenskim vratarjem Janom Oblakom, so zmagali na prvih dveh tekmah, v nedeljo jih ob 22. uri čaka dvoboj z Villarrealom.