Real Madrid odpravil Villarreal, a poškodovala sta se Vinicius in Carvajal

Madrid, 05. 10. 2024 23.01 | Posodobljeno pred 1 uro

STA, S.V.
0

Nogometaši Real Madrida so se po dveh razočaranjih v zadnjih sedmih dneh vrnili v zmagovalne tirnice. V devetem krogu španskega prvenstva so na domačem terenu premagali Villarreal z 2:0, a grenak priokus sta pustili poškodbi Viniciusa Juniorja in Daniela Carvajala.

Real Madrid
Real Madrid FOTO: AP

Real Madrid je v preteklem krogu La Lige remiziral z Atletico Madridom, sredi tedna pa je v Lillu doživel presenetljiv poraz v Ligi prvakov.

Tokrat so Madridčani dokaj zanesljivo prišli do treh točk proti tretjeuvrščenemu Villarrealu. Prvi zadetek je dosegel Federico Valverde v 14. minuti, končni izid pa je postavil Vinicius Junior v 73. minuti.

Zmago sta v zaključku tekme skazili poškodbi Viniciusa in kapetana Daniela Carvajala, ki je na nosilih zapustil zelenico stadiona Santiago Bernabeu.

Statistika Real Madrid  - Villarreal
Statistika Real Madrid - Villarreal FOTO: Sofascore.com

Na preostalih prizoriščih je Espanyol premagal Mallorco z 2:1, Celta Vigo je z dvema igralcema manj slavila 1:0 pri zadnjeuvrščenem Las Palmasu, Rayo Vallecano je zmagal v Valladolidu (2:1), Getafe in Osasuna pa sta se razšla z remijem 1:1.