Manchester United je zamudil priložnost, da se v boju za drugo mesto odlepi od tekmecev. V meglenem Londonu je imel terensko premoč, a je bila ta jalova. Priložnosti so bile redke, bližje zmagi so bili celo domači, ki so v 90. minuti zapravili veliko priložnost. Gosti so tako že tretjo zaporedno tekmo in šesto v letošnjem prvenstvu odigrali brez golov, so pa podaljšali odlični niz na gostovanjih, neporaženi so že na 21. zaporednih tekmah.

Tretjeuvrščeni Leicester v zadnjem času prav tako ne blesti, poznajo se mu odsotnosti pomembnih igralcev, poškodovani so James Maddison, Harvey Barnes, Jonny Evans in James Justin. Tokrat so se morali zadovoljiti s točko na gostovanju pri Burnleyju, glede na dogodke pa so lahko s točko zadovoljni, saj je bil prvo ime tekme gostujoči vratar Kasper Schmeichel. Klonil je le v četrti minuti, ko ga je premagal Matej Vydra. Za goste je izenačil Kelechi Iheanacho v 34. minuti.
Še večji šok kot Leicester je doživela Aston Villa, ki se je proti zadnjeuvrščenemu Sheffield Unitedu nadejala točk, ki bi ji ob dejstvu, da ima še dve neodigrani tekmi, podaljšal upanje za priključitev vrhu. A Sheffield ji je prekrižal račune in zabeležil četrto zmago v sezoni. To mu je zagotovil gol Davida McGoldricka v 30. minuti. Gostom ni uspelo izenačiti, čeprav so od 57. minute igrali z igralcem več, saj so domači ostali brez izključenega Phila Jagielke.
Angleško državno prvenstvo, 29. krog, izidi sredinih tekem:
Burnley - Leicester City 1:1 (1:1)
Sheffield United - Aston Villa 1:0 (1:0)
Crystal Palace - Manchester United 0:0
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.