PSG po visoki zmagi nad Lensom povsem blizu novemu naslova prvaka

Pariz, 15. 04. 2023 23.06 |

STA, Ž.K.
11

V francoskem nogometnem prvenstvu je po 31. krogu v boju za prvaka bržkone konec negotovosti. Branilci naslova, nogometaši PSG so danes prišli do devetih točk prednosti, potem ko so na derbiju prvouvrščenih ekip s 3:0 premagali Lens. Do konca aktualne sezone Ligue 1 je sicer še sedem tekem, a imajo Parižani, ki so po izpadu iz Lige prvakov in francoskega pokala vso pozornost usmerili v prvenstvo, že devet točk prednosti.

Gostujoče moštvo si je delo močno otežilo v 19. minuti, ko so ostali le z deseterico na igrišču. Salis Abdul Samed je namreč prejel direktni rdeči karton. Vprašanje zmagovalca so nato Parižani rešili v obdobju od 30. do 40. minute, ko so dosegli kar tri gole. Prvega je prispeval Kylian Mbappe, ki je s 139. zadetkom v Ligue 1 postal najboljši ligaški strelec v zgodovini PSG-ja.

Kot drugi je v polno meril podajalec pri Mbappejevem golu Vitinha, piko na i pa je po podaji Mbappeja dodal kdo drug kot Lionel Messi

Lens, ki je izgubil šele četrtič v sezoni, je v drugem delu le uspel ublažiti poraz, v 60. minuti je Przemyslaw Frankowski namreč izkoristil najstrožjo kazen.

Statistika tekme PSG - Lens

Na drugi sobotni tekmi je Rennes s 3:0 ugnal Reims, dva gola je k zmagi prispeval Jeremy Doku.