PSG doma ne pogreša Mbappeja, prepričljivo zmagal tudi v četrto

Pariz, 14. 09. 2024 23.24 | Posodobljeno pred 3 dnevi

Nogometaši PSG so v 4. krogu francoskega prvenstva na Parku princev premagali Brest s 3:1 in so s 100-odstotnim izkupičkom na vrhu lestvice. Reims, ki ga vodi Slovenec Luka Elsner, bo v nedeljo gostoval v Nantesu, Toulouse Mihe Zajca pa bo ta dan gostil Le Havre.

Branilci naslova iz francoske prestolnice so šele v drugi polovici tekme zlomili odpor tekmecev iz Bretanje. Gosti so povedli v 29. minuti po golu Romaina Del Castilla z 11-metrovke, v 42. minuti pa je izenačil Ousmane Dembele. Parižani so v drugem polčasu z goloma Fabiana Ruiza in Dembeleja v 73. in 74. minuti nagnili tehtnico na svojo stran.

PSG -Brest
PSG -Brest FOTO: Sofascore.com

Danes sta bili še dve tekmi. Marseille je z goloma Neala Maupaya v 40. in Luisa Henriqueja v 53. minuti ugnal lokalnega tekmeca iz Nice, Monaco pa je v Auxerru slavil s 3:0. Za zasedbo iz kneževine so zadeli Thilo Kehrer (8.), Vanderson (25.) in Denis Zakaria (89.).

Na petkovi uvodni tekmi je St. Etienne premagal Lille z 1:0, strelec edinega gola je bil Mathieu Cafaro v šesti minuti.

V nedeljo bo na sporedu preostalih pet tekem, pari so Rennes - Montpellier, Nantes - Reims, Toulouse - Le Havre, Strasbourg - Angers in Lens - Lyon.