Zmaji v drugem polčasu do preobrata in zmage proti grofom iz Celja

Ljubljana, 04. 04. 2018 19.00 |

M.J./STA/E.Č.
59

Odigrana je bila prva polfinalna tekma slovenskega pokala med Olimpijo in Celjem. Gostje so že v drugi minuti povedli, v nadaljevanju pa je zmajem uspel rezultatski zasuk (2:1). Odločitev o finalistu bo tako padla na povratni tekmi v knežjem mestu.

Rok Krovaneter po zmagi v prvi tekmi pokalnega polfinala

Ljubljančani so si pred povratno tekmo priigrali rahlo prednost. V boju s Celjani, ki so bili sicer kar trd tekmec, čeprav je v posesti prevladovala domača vrsta, so do prednosti prišli v izdihljajih tekme, ko je zadel Abass Issah. Olimpija je bila v prvem polčasu po posesti žoge bistveno boljša od Celja, toda tudi to ji ni pomagalo. Sprožila je kar precej strelov v tem delu igre, a nobenega dovolj dobrega za zadetek. Še najbližje temu sta bila Rok Kronaveter in Dario Čanađija v 14. minuti, ko je dvakrat dobro posredoval Matjaž Rozman. Na drugi strani pa so Celjani povedli že v drugi minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Dario Vizinger. Ta je bil le dve minuti pozneje še eno izjemno priložnost, ko je prišel praktično sam pred Aljaža Ivačiča, a na koncu žogo poslal čez gol. Celjani so bili sicer še nekajkrat konkretni, a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

Dario Čanađija je poskrbel za izenačenje v Stožicah.
Dario Čanađija je poskrbel za izenačenje v Stožicah. FOTO: Damjan Žibert
V 49. minuti so imeli gosti novo priložnost, z glavo je poskusil Vizinger, izkazal pa se je Ivačič.
Izvršni odbor NZS je odločil, da bo finale pokala Slovenije za tekočo sezono 30. maja v Stožicah. Največji slovenski stadion je gostil že pokalni finale v letih 2011 in 2012, ko se je na obračunih med Domžalami in Mariborom oziroma Celjem in Mariborom zbralo 6000 in 4132 gledalcev.

Le nekaj trenutkov pozneje je Olimpija izenačila, potem ko je najprej Rok Kronaveter sprožil z dobrih 20 metrov, Rozman je žogo odbil, a le do Čanađije, ki je iz bližine zadel za 1:1. V 51. minuti je mimo gola iz ugodnega položaja streljal Leon Benko, na drugi strani pa je v 54. minuti poskusil Jucie Lupeta, a je bil Ivačič spet na mestu, tako kot tudi v 64. minuti. Pet minut pozneje je do strela povsem osamljen znova prišel Vizinger, ljubljanski vratar pa se je še enkrat več izkazal. V 77. minuti je dobro posredoval tudi celjski vratar po prostem strelu Ricarda Alvesa, v 82. minuti pa je Benko s slabih desetih metrov neoviran znova zgrešil cilj. V 90. minuti pa so domači prišli do novega zadetka, ko je po podaji Alvesa z desne strani iz bližine zadel Abass Issah ter postavil končni izid.