Prva liga Telekom Slovenije

Šesta zaporedna zmaga vijoličastih: Tavares in Zahović utišala velenjske knape

Maribor, 02. 05. 2018 15.45 |

V obračunu 30. kroga Prve lige Telekom Slovenije sta se na stadionu Ob jezeru v Velenju pomerila domači Rudar in aktualni državni prvak iz Maribora. Gostje so po zadetkih Marcosa Tavaresa in Luke Zahovića še podaljšali niz zmag ter si zagotovili pomembne točke v boju za prvaka. Edini zadetek za Velenjčane je dosegel Jaka Bijol (1:3).

Iz 24UR: Maribor z novo zmago na vrh lestvice

Mariborčani so po slabem začetku spomladanskega dela le uspeli ujeti staro formo, tako so na zadnjih petih prvenstvenih tekmah vknjižili maksimalno število točk, tudi ob gostovanju v Velenju pa je bil cilj vijoličastih jasen - zmaga.

Strateg vijoličastih Darko Milanič je imel pred tekmo z Rudarjem kar nekaj težav s sestavo udarne enajsterice, saj sta se na zadnji tekmi poškodovala oba napadalca Jan Mlakar in Luka Zahović, kljub težavam pa je slednji že lahko nastopil proti velenjskim knapom. Zaradi izključitve na tekmi proti Triglavu ni nastopil osrednji branilec Saša Ivković, medtem ko se s igralski kader vrnili Mitja Viler, Marko Šuler in Jasmin Handanović.

Velenjčani so v tekmo vstopili zelo ofenzivno, medtem ko so se gostje s podajami skušali prebiti pred vrata Marka Pridigarja. Kljub obrambni igri pa so tudi domači spretno izkoriščali napake vijoličastih in se podali proti vratom Handanovića, vendar pa v uvodnih minutah njihov trud ni obrodil sadov. Zato pa je bilo v 14. minuti vroče pred vrat domačih, po predložku Dina Hotića v kazenski prostor je poskusil Marcos Tavares, vendar je velenjski čuvaj mreže poskus ubranil.

Rudar Velenje - Maribor
Rudar Velenje - Maribor FOTO: Damjan Žibert

Mariborčani so poskušali z globinskimi podajami zaposliti Luko Zahovića, vendar slednji nikakor ni našel poti do vrat nasprotnika. Velenjčani so uspešno branili svoja vrata in se izkazali iz protinapadov, po napaki Aleksandra Rajčevića v obrambi so knapi prišli do gostujočih vrat in sprožili strel, vendar je v zadnjem trenutku žogo uspel odbiti Mitja Viler

Priložnost je dala domačim nov zagon v krila, že v naslednjem napadu so si priborili obetaven prosti strel tik pred kazenskim prostorom, ki pa ga je uspešno ubranil živi zid. Vijoličasti so se maščevali po lepi akciji pred vrati Pridigarja, z roba kazenskega prostora je poskušal Amir Dervišević, vendar je čuvaj domače mreže z izjemno obrambo strel odbil.

Milaničeva četa ni popuščala, v 35. minuti se je pred golom domačih znašel Tavares, sprožil strel v spodnji levi kot, vendar je domači vratar v zadnjem trenutku uspel posredovati.

Vijoličasti so še naprej prednjačili na zelenici velenjskega stadiona, v izdihljajih prvega polčasa pa je po predložku Vilerja z leve strani, najvišje skočil Zahović, ki je podaljšal do kapetana Tavaresa, kateremu ni bilo težko iz neposredne bližine poslati žogo v domačo mrežo.

V drugem polčasu so gostje želeli še povišati vodstvo, domači pa so se na vse moči trudili izničiti zadetek mariborskega kapetana. Gostom z Ljudskega vrta se je ponudila lepa priložnost v 56. minuti, ko se je po protinapadu znašel pred Pridigarjem, vendar ni uspel zatresti mreže.

Zato pa je to tri minute zatem uspelo Tavaresu, potem, ko je poskus podaje blokiral Ivan Vasiljević, se je žoga odbila nazaj k vijoličastemu kapetanu, ki je sprožil natančen udarec ob levi vratnici.

Velenjčani pa so ohranili upanje z zadetkom Jake Bijola. Slednji je bil najbolj spreten po predložku s kota in je z glavo potisnil žogo za hrbet Handanovića. Mariborčani so se odzvali v naslednjem napadu, vendar Kramarić ni znal izkoristiti priložnosti pred vrati Velenjčanov in strel je končal v rokah Pridigarja.

Upanje Velenjčanov za izenačenje pa je dokončno uničil Zahović. Dare Vršič je z dolgo podajo zaposlil Zahovića, ta  pa je žogo poslal čez Pridigarja in zabil svoj 11. gol v letošnjem prvenstvu.

Maribor se je z novimi tremi točkami zavihtel na vrh prvoligaške lestvice.