Prva liga Telekom Slovenije

'Golijado' v Novi Gorici končal kapetan Tavares, Maribor je gostiteljem nasul pol ducata zadetkov

Nova Gorica, 15. 04. 2018 07.53 |

Vijoličastii so definitivno prebrodili krizo iz uvoda v spomladanski del sezone v PLTS. Po neodločenem izidu v Ljubljani so dosegli še tretjo zmago v nizu, po Celjanih in Kranjčanih so po zelo zanesljivi predstavi ukanili še Novogoričane (6:0), za vodilno Olimpijo pa devet krogov pred koncem državnega prvenstva zaostajajo za pet točk.

Iz 24UR: V Novi Gorici vse v znaku vijoličaste barve

Mariborčani so med tednom napolnili mrežo Triglava in se vrnili na drugo mesto, na tekmi z Gorico, ki se ni uspela prebiti v finale Pokala Slovenije, pa so imeli priložnost da točkovni zaostanek za vodilno Olimpijo še povečajo. Goričani so na šestem mestu in precej oddaljeni od mest, ki vodijo v evropska tekmovanja. So pa zato varovanci trenerja Mirana Srebrniča lahko neobremenjeni, medtem ko so za Maribor točke nujne. V Kranju so Mariborčani dosegli pet golov in potrdili, da se prebujajo v napadu. Razpoloženi Luka Zahović je na zadnjih treh tekmah dosegel šest golov, enega Ljubljančanom, dva Kranjčanom in "hat trick" Celjanom. V napadu mu je družbo delal Jan Mlakar, ki je prav tako blestel na gostovanju v Kranju. Sinje-modri iz Nove Gorice se bodo v zaključku sezone težko prebili do mest, ki vodijo v evropska tekmovanja, saj ima tudi četrti Rudar že devet točk prednosti. Goriška zasedba bi za morebiten zasuk potrebovala tudi pomoč tekmecev, Alen Jogan in soigralci pa bi morali zmage nizati v serijah. Primorci so proti prvakom iz Maribora nastopili brez kaznovanih Uroša Celcerja in Marka Tešije. Trener gostov Darko Milanič je lahko računal prav na vse nogometaše. Gostitelji so začeli podjetno, v uvodnih minutah so imeli več od igre, toda priložnosti za zadetek si niso priigrali.

Saša Ivković je "odprl" Novogoričane.
Saša Ivković je "odprl" Novogoričane. FOTO: Aljoša Kravanja
Mariborčani so prvič nase opozorili ob strelu Martina Kramariča, ki je močno in nevarno sprožil z več kot 25 metrov, a bil za malo nenatančen. Maribor je bil nevaren še preko Zahovića, ki je poskusil po hitrem protinapadu, a je bil Grega Sorčan dobro postavljen, vnovič je bil aktiven navdahnjeni Kramarič, a je ostalo pri začetnem izidu. Vijoličasti so bili blizu zadetka v 19. minuti, ko je močno in tudi natančno sprožil Dino Hotić, na vratih gostiteljev pa je bil od prve minute zanesljivi Sorčan. Potem pa "Maribor ekspress" v pravem pomenu besede. Gostje iz štajerske prestolnice so v pičlih štirih minutah kar trikrat zadeli in po pol ure igre je bilo ob vodstvu vijoličastih s 3:0 že jasno, da vse tri točke odhajajo na Štajersko in da bo prednost Olimpije znašala pet točk. Usodo v obrambi povsem nediscipliniranih in tudi neodgovornih gostiteljev je s četrtim golom v novogoriški mreži še v prvem polčasu zapečatil Luka Zahović, ki je v odlični strelski formi v zadnjem času, gol je dosegel po hitrem protinapadu in podaji Mlakarja.
Odigrali smo super tekmo. Od prve minute je gol visel v zraku in ko smo ga končno dosegli je bilo jasno, da bo imel nasprotnik z nami velike težave. Vse čestitke fantom za izjemno predstavo. Darko Milanič, trener Maribora

Vijoličasti so tako že po 45 minutah odločili tekmo in na svoj račun postavili nove tri točke v boju za naslov prvaka. Po visokem, bolje rečeno neulovljivem vodstvu gostov, je igra v drugem polčasu precej bolj enakovredna, varovanci trenerja Milaniča so stopili s plina, a kljub temu so še naprej gospodarili v novogoriškem športnem parku, ter bili precej bližje novemu zadetku, kot pa gostitelji. Še najbližje golu je bil Zahović, ki je po podaji s kota v 50. minuti zadel okvir vrat. Do konca tekme so imeli Milanićevi izbranci popoln nadzor nad tekmeci. Zavoljo prevelike kakovostne razlike so resda malenkostno popustili, navkljub temu pa dosegli še dva gola. Najprej je v 78. minuti na 5:0 povišal Blaž Vrhovec, piko na i pa je v 88. minuti po strelu z glavo z enajstih metrov postavil najboljši strelec vseh časov na slovenskih prvoligaških nogometnih igriščih - Brazilec Marcos Tavares.