Prva liga Telekom Slovenije

Vijoličasti dihajo Olimpiji za ovratnik: Mlakar in Dervišević za četrto zaporedno zmago Maribora

Maribor, 21. 04. 2018 16.51 |

A.V./T.V./N.A.
99

Nogometaši Maribora so v 28. krogu PLTS gostovali v Kidričevem, po neatraktivnem prvem polčasu pa so si v drugem zagotovili zmago po zadetkih Jana Mlakarja in Amirja Derviševića. Zaradi rdečega kartona je bil izključen Jasmin Handanović (0:2).

Maribor do pomembnih točk na težkem gostovanju

Mariborčani so na zadnjih treh tekmah Prve lige Telekom Slovenije pokazali pravo moč. Če je bila igra zasedbe Darka Milaniča na večnem derbiju konec prejšnjega meseca še na precej nizki ravni, se je krivulja forme moštva iz Ljudskega vrta vidno dvignila in napoveduje dramatičen zaključek letošnje sezone.

Branilci naslova državnega prvaka so v 28. krogu gostovali pri Aluminiju v Kidričevem. Strateg vijoličastih je na čelo moštva postavil zadnje tekme odlično razpoloženega Luko Zahovića in Jana Mlakarja, ki navdušuje v dresu Maribora.

Vijoličasti so že v samem začetku skušali upravičiti vlogo favorita, tako so nevarno pritisnili na vrata domačih. Podjetni gostje so dodobra zaposlili domačo obrambno vrsto, vendar nikakor niso našli poti do vrat Luke Janžekovića. Prvih dvajset minut v Kidričevem ni bilo preveč obetavnih, prva resna priložnost se je gostom ponudila šele v 22. minuti, ko se je v boju za žogo Mlakar otresel branilca, streljal z desetih metrov, vendar pa je domači čuvaj mreže poskus spretno odbil.

Vijoličasti so tudi tokrat lahko računali na glasno podporo s tribun.
Vijoličasti so tudi tokrat lahko računali na glasno podporo s tribun. FOTO: Damjan Žibert

Pet minut zatem je bilo vroče tudi pred vrati Jasmina Handanovića, ko je nevarno proti gostujočim vratom ustrelil Rok Kidrič. Nadaljevanje je pripadlo vijoličastim, ki pa zaradi prevelikega števila napak, niso več uspeli nevarneje ogroziti domače mreže. Tudi domači niso bili povsem nenevarni, v 36. minuti je Ibrahim Mensah prišel do strela z glavo, vendar žoge ni uspel usmeriti v okvir vrat.

V začetku drugega polčasa so si gostje na vse moči prizadevali vpisati zadetek, po neuspelem poskusu Zahovića, ki ga je zaustavila domača obramba, je poskušal še Mlakar, vendar dosegel zgolj novo priložnost s kota.

V 63. minuti seje vratom Handanovića nevarno približal Christopher Makengo, vendar je gostujoči vratar uspel obraniti strel, iz protinapada pa je bil nevaren Mlakar, ki ni uspel izkoristiti priložnosti. Zato pa je bil uspešnejši v naslednjem napadu, ko je predložek Martina Kramarića z glavo pretvoril v zadetek za vodstvo Maribora.

Aluminij - Maribor
Aluminij - Maribor FOTO: Damjan Žibert
V 81. minuti pa je sodnik Andrej Žnidaršič pokazal rdeč karton, dosodil ga je Handanoviću po prodoru Mensaha. Milanič je tako moral poskrbeti za menjavo, namesto Kramariča je na zelenico vstopil rezervni vratar Aljaž Cotman

Kljub igralcu manj pa je gostom uspelo priti do novega zadetka, po globinski podaji Dina Hotića je pred vrati žogo lepo sprejel Amir Dervišević, ki je poslal žogo pod prečko in poskrbel za dvojno vodstvo Maribora.