Prva liga Telekom Slovenije

Mariborčani prekinili spomladansko 'prekletstvo': Zahović s hat-trickom za zmago na štajerskem derbiju

Maribor, 07. 04. 2018 16.00 |

Nogometaši Maribora so v 26. krogu Prve lige gostili zasedbo Celja. Štajerski derbi je postregel s trojčkom odlično razpoloženega Luke Zahovića, v vrstah Celjanov pa sta se med strelce vpisala Rudi Požeg Vancaš in Jucie Lupeta (3:2).

Izjava Darka Milaniča po tekmi Maribor - Celje

Vijoličasti so izgubili zadnji dve domači tekmi proti Krškem in Domžalam, pred tem pa so dvakrat remizirali, tako so želeli s točkami proti Celju le prekiniti prekletstvo, ki v spomladanskem delu sezone bdi nad Ljudskim vrtom.

"Zadnji čas je, da naše domače igrišče spet pretvorimo v trdnjavo, iz katere tekmeci ne bodo odnašali točk," je pred tekmo s Celjani poudaril trener Maribora Darko Milanič, ki se je v boj proti četi Dušana Kosića podal z najmočnejšimi razpoložljivimi orožji. Glavno nalogo v napadu je zaupal mlademu Luki Zahoviću, ki je z zadetkom na večnem derbiju v Stožicah vijoličastim uspel zagotoviti remi.

Maribor - Celje
Maribor - Celje FOTO: Aljoša Kravanja

Domačim se je že v uvodnih minutah dvoboja ponudila prva nevarna priložnost. Po natančno izvedenem prostem strelu Mitje Vilerja je z glavo poskušal Marcos Tavares, ki pa je streljal mimo vrat. Tudi v nadaljevanju so bili podjetnejši gostitelji, ki so uspešno odbijali vse poskuse Celjanov in se z natančnimi podajami prebijali pred vrata Metoda Jurharja. Predvsem dobro je bil med Milaničevimi varovanci razpoložen Tavares, kot prvi pa se je med strelce vpisal Zahović. Slednji je lepo sprejel žogo pred vratom Celja, potem pa kljub oviranju gostujoče obrambe zatresel mrežo gostov.

Z zadetkom so se Mariborčani vidno znebili velikega bremena, kljub vodstvu pa tudi v nadaljevanju niso popuščali, vendar pa so Celjani kmalu uspeli maščevati prejeti zadetek. V 25. minuti je po podaji Jucia Lupete žogo za hrbet Jasmina Handanovića potisnil Rudi Požeg Vancaš

Vijoličasti so iz rok spustili številne lepe priložnosti za povišanje vodstva, v 32. minuti je tako v vratnico streljal Zahović, žoga pa se je odbila na nogo Martina Kramarića, ki je z močnim udarcem prav tako zadel vrata Jurharja. Celjani so se pomaknili na svojo polovico, priložnosti za zadetek pa so si skušali zagotoviti iz protinapada. V eni izmed akcij se je pred vrati mariborskega čuvaja vrat znašel Lupeta, vendar pa je sodnik zaradi prepovedanega položaja napad prekinil.

Pred koncem polčasa se je Mariborčanom ponudila nova priložnost za povišanje vodstva, vendar je z izjemno obrambo strel Tavares ubranil Jurhar. Celjani so se odzvali z obetajočim protinapadom, vendar pa Dušan Stojinović ni uspel premagati Handanovića. Zato pa je bil slednji premagan v naslednjem napadu, zadetek pa je bil razveljavljen, saj je žoga pred tem že ušla čez črto igrišča.

Drugi polčas se je začel po načrtu domačih, v 50. minuti se je že drugič na tekmi med strelce vpisal Zahović. V želji po izenačenju so se proti vratom Handanovića namenili Celjani, vendar je strel Lupete pravočasno počistila domača obramba.

Po številčnih priložnostih tako na eni kot na drugi strani pa se je sreča spet nasmehnila vijoličastim, Zahović je še tretjič na tekmi upravičil zaupanje Milaniča. Po lepi podaji je prehitel Stojinovića in žogo poslal med noge Jurharja.

Ob trojnem vodstvu domačih je Milanič na klop poklical Zahovića in Tavaresa, priložnost na zelenici pa sta dobila Jan Mlakar in Jasmin Mešanović. Prav slednji si je priboril lepo priložnost pred vrati Jurharja,vendar pa zaključek ni bil natančen in žoga je romala čez prečko.

V izdihljajih polčasa pa so do novega zadetka po strelu Lupete prišli Celjani, ki pa kljub pritisku vse do končnega sodnikovega žvižga niso uspeli priti do izenačenja. Tako so se Mariborčani veselili prve spomladanske zmage v Ljudskem vrtu.

Maribor ‒ Celje 3:2 (1:1)
Zahović 16. 50. 69.; Požeg Vancaš 25., Lupeta 89.

Postavi:

Maribor: Handanović; Milec, Ivković, Šuler, Viler, Cretu, Pihler, Hotić (od 92. minute Ahmedi), Zahović (od 81. minute Mlakar), Kramarič, Tavares (od 77. minute Mešanović). Na klopi: Cotman; Ahmedi, Vršič, Dervišević, Rajčević, Mešanović, Mlakar.

Celje: Jurhar; Pišek, Cvek, Kerin (od 46. minute Pungaršek), Džinić, Požeg Vancaš, Stojinović, Brecl, Vidmajer (od 71. minute Andrejašič), Lupeta, Pečnik. Na klopi: Rozman; Predragović, Žinko, Pungaršek, Andrejašič, Šauperl, Lotrič.