Prva liga Telekom Slovenije

Maribor z minimalno zmago proti Triglavu (začasno) vnovič na vrhu lestvice

Maribor, 28. 04. 2018 12.52 |

V 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Ljudskem vrtu pomerila aktualni državni prvak Maribor in trenutno zadnjeuvrščeni Triglav, ki je kljub pogumni predstavi na koncu moral priznati premoč favoriziranim Štajercem. Slednji so po zaostanku z 0:1, ko je bil v 25. minuti za Triglav natančen Matej Poplatnik, z dvema zadetkoma Luke Zahovića prišli do novih treh točk, ki jih (vsaj do jutri) postavlja v vlogo vodilnega moštva na lestvici.

Siniša Brkić: Verjamem, da bomo ostali v elitni druščini

Boj za naslov državnega prvaka v PLTS postaja vedno bolj zanimiv in izenačen. Ljubljanska Olimpija je imela še pred nekaj tedni 10 točk prednosti pred Mariborom, zdaj pa je stanje zelo izenačeno in negotovo. Vijoličasti so pred današnjim domačim obračunom proti trenutno zadnjeuvrščenemu Triglavu računali na osvojitev novih (pričakovanih) treh točk, ki bi jih vnovič izstrelile na vodilni položaj prvenstvene razpredelnice.

Domači strateg Darko Milanič je bil zaradi izključitve odličnega čuvaja mreže Jasmina Handanovića na prejšnjem dvoboju v Kidričevem prisiljen med vratnici postaviti Aljaža Cotmana, pred tekmo v Ljudskem vrtu je bilo jasno, da 50-letni Primorec ne bo imel na razpolago vseh najmočnejših adutov, saj je Marko Šuler poškodovan, Mitja Viler pa ima dva rumena kartona. Jan Mlakar je kljub lažji poškodbi gležnja stisnil zobe, v konici napada pa mu je družbo delal Luka Zahović. Gostje se prav tako krčevito borijo za obstanek med elitno druščino, zato so dvoboj pod Kalvarijo začeli odločno in taktično disciplinirano, kar je povzročilo nemalo preglavic domačim pri organizaciji napadalnih akcij.

Iznajdljivi Luka Zahović je najprej v 31. minuti z natančnim strelom z glavo izenačil izid na 1:1 ... FOTO: Miro Majcen
Poplatnik popeljal Triglav v vodstvo, dvojni odgovor Zahovića
Veliko so vijoličasti znova poizkušali prek obeh krilnih napadalcev Dina Hotića in Martina Kramariča, ki sta vseskozi iskala Zahovića in Mlakarja, toda gostujoča obramba je bila ob vsakem poskusu Maribora na pravem mestu. Za borbeno igro so bili Kranjčani nagrajeni v 25. minuti, ko je po visokem predložku z desne strani v domačem kazenskem prostoru najvišje skočil Matej Poplatnik in premagal nemočnega Cotmana za presenetljivo vodstvo Triglava z 1:0. Nogometaši Maribora so se po prejetem zadetku hitro prebudili in že šest minut pozneje z lepo kombinacijo Kramariča, Mlakarja in strelca Zahovića prišli do izenačenja na 1:1.

Gostje so nekoliko popustili, kar so izkušenejši Mariborčani znali izkoristiti v 35. minuti, ko je Hotić lepo z globinsko podajo zaposlil Zahovića, ki mu ni bilo težko premagati Elvisa Džafića za vodstvo vijoličastih 2:1. Domači so do konca prvega dela igre poskusili doseči še tretji zadetek, a si izrazitih priložnosti niso uspeli priigrati. Milaniča je dodatno zaskrbela poškodba Jana Mlakarja, ki je zelenico Ljudskega vrta zaradi prevelikih bolečin v gležnju moral zapustiti še pred koncem prvega polčasa. Tudi v nadaljevanju srečanja je moral Milanič prisilno poseči po novi menjavi, saj je na začetku drugega polčasa zaradi bolečin v hrbtu zelenico moral mož odločitve Luka Zahović.

... nato pa v 35. minuti z mojstrskim strelom prelisičil gostujočega čuvaja mreže Elvisa Džafića za vodstvo in posledično zmago vijoličastih z 2:1. FOTO: Miro Majcen

Poškodbi Mlakarja in Zahovića, Ivković izključen
Z vstopom Jasmina Mešanovića in kapetana Marcosa Tavaresa se je igra Maribora dodatno stabilizirala, in kljub izključitvi Saše Ivkovića, ki je kot zadnji branilec nepravilno oviral gostujočega napadalca Luko Majcna, so domači rutinirano ohranili minimalno prednost vse do poslednjega žvižga glavnega sodnika obračuna Bojana Mertika iz Odrancev. V zaključku tekme sta iz hitrih protinapadov vrata Triglava ogrozila tako Mešanović kot tudi Tavares, a sta bila pri zaključnih strelih nenatančna.

S to zmago so Mariborčani ob izenačitvi točk z do sedaj vodilno Olimpijo vnovič zasedli vrh prvenstvene razpredelnice. Vsaj do jutrišnjega obračuna v Stožicah, kjer se bo Olimpija pomerila z Gorico.

Maribor - Triglav 2:1 (2:1)