Radomljani do velike točke proti Mariborčanom

Domžale, 18. 08. 2024 19.34 | Posodobljeno pred 30 dnevi

Nogometaši Maribora so se v 5. krogu Prve lige Telemach pomerili z Radomljani in presenetljivo remizirali (1:1). Mariborčani so povedli po golu Arnela Jakupovića, za izenačenje pa je nato poskrbel Matej Malenšek.

Pri Mariborčanih je bil v prvem delu najbolj nevaren Arnel Jakupović, ki je v 29. minuti poskrbel za vodstvo moštva iz štajerske prestolnice, ko je unovčil podajo Svena Šoštariča Kariča. Domačini so imeli v prvem polčasu edino priložnost preko Mateja Malenška, toda njegov poskus je odbil Ažbe Jug

A prav 19-letni Malenšek je v 61. minuti izkoristil predložek Mateja Mamića in poravnal rezultat. Še pred tem je mariborski krilni napadalec Redwan Bourles stresel prečko.

Dramatičen je bil nato predvsem zaključek obračuna v Domžalah. Maribor je zapravil najstrožjo kazen, Radomljani pa so dosegli zadetek, ki je bil razveljavljen.

V 85. minuti je namreč z roko v kazenskem prostoru domačih igral Gaber Dobrovoljc, sodnik Mihael Antić pa je dosodil enajstmetrovko za vijolice. Toda izkazal se je 18-letni Jakob Kobal, ki je šele drugič branil na tekmi prve članske lige, ko je ubranil strel Jakupovića.

Mlinarji so bili na koncu celo blizu popolnega preobrata, a je bil strelec drugega zadetka Nino Kukovec ob tem v prepovedanem položaju, gol pa je bil razveljavljen. Tekma se je tako končala precej bolj po željah Radomelj, ki so proti favoriziranemu Mariboru vknjižile veliko točko.