Nogomet

Redsi po remiju na mestnem derbiju sestopili s prestola, Rodgers ob prvencu poražen

Liverpool, London, 03. 03. 2019 15.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Mestni derbi v Liverpoolu je redse stal mesta na vrhu angleškega prvenstva. V 29. krogu Preimier League je četa Jürgena Kloppa gostovala pri Evertonu, navijači pa so zamanj čakali zadetek na Goodison parku (0:0). Nogometaši Leicestra so klonili proti Watfordu (2:1), Chelsea pa je proti Fulhamu vpisal zmago že v prvem polčasu (1:2).

Goodison park je gostil sloviti Merseyside derbi, v katerem sta se na zelenici udarila zagrizena tekmeca Everton in Liverpool. Redsi so pred dnevi pospravili Watford, zadnja vrsta kluba z Anfielda, ki je v zadnjih mesecih hudo oslabljena, pa se počasi vrača v prepoznavno obliko. Zavoljo poškodbe je sicer še vedno odsoten Joe Gomez, manjka tudi Dejan Lovren.

Divock Origi, ki je na zadnji tekmi v sodnikovem podaljšku odrešil Liverpool, je tokrat dobil mesto v prvi postavi.
Divock Origi, ki je na zadnji tekmi v sodnikovem podaljšku odrešil Liverpool, je tokrat dobil mesto v prvi postavi. FOTO: AP

Tudi na tekmi proti mestnemu tekmecu je Jürgen Klopp v ogenj poslal svoje glavne adute, le Roberta Firmina je zaradi poškodbe gležnja na tekmi proti Manchester Unitedu zamenjal Divock Origi, strelec zadetka na zadnji tekmi z Evertonom.

V uvodnih minutah tekme se je moč na zelenici porazdelila med obe ekipi, v nadaljevanju pa so pobudo prevzeli nogometaši Liverpoola. V 12. minuti je Jordan Henderson žogo udaril proti oddaljeni vratnici, obramba Evertona jo je uspela odbiti, a le do Georginia Wijnalduma, ki pa ni izkoristil zmede pred vrati domačih. Jordan Pickford je žogo brez večjih težav uspel nadzorovati. Le tri minute kasneje so redsi spet zapretili. Henderson je z lepo podajo zaposlil Mohameda Salaha,a se je s požrtvovalno obrambo izkazal Pickford. V 28. minuti se je Egipčan vnovič znašel pred vrati Evertona, tokrat je sam krenil proti prvemu vratarju angleške reprezentance, a priložnost zapravil, saj je streljal naravnost v čuvaja domače mreže.

Mohamed Salah je zapravil kar nekaj priložnosti za zadetek.
Mohamed Salah je zapravil kar nekaj priložnosti za zadetek. FOTO: AP

Drugi polčas se je začel obetavno. Po podajo s kota je do strela z glavo prišel Dominic Calvert-Lewin, Alisson Becker pa je opravičil svoj sloves in se izkazal z požrtvovalno obrambo. Liverpool se je odzval z novo akcijo, s katero so si prislužili prosti strel z obetavne razdalje. Odgovornost je na svoja pleča prevzel Trent Alexander-Arnold, streljal tik ob vratnici, Pickford pa je z izjemno obrambo pravočasno preprečil zmagoslavje redsov.

V 57. minuti je že tretjo priložnost na tekmi zapravil Salah, ki se je znašel v dobrem položaju za strel, a je branilec Michael Keane njegovo namero pravočasno preprečil. Pickford je imel v drugem delu tekme nemalo dela. Po predložku Virgila Van Dijka pred vrata Evertona je do strela prišel Fabinho, ki pa je žogo slabo zaustavil in branilci v modrih dresih so situacijo uspeli obvladati. V 74. minuti je postalo vroče tudi pred vrati Beckerja, po podaji Richarlisona pred vrata Liverpoola je žogo le za las zgrešil Bernard, ki je utekel po sredini.

Rezultat se kljub lepi beri priložnosti vse do konca ni spremenil, Liverpool pa je zgolj s točko izplena mesto na vrhu Premier League moral prepustiti Manchester Cityju.

Prvenec Rodgersa se je končal s porazom.
Prvenec Rodgersa se je končal s porazom. FOTO: AP

Nogometni strokovnjak Brendan Rodgers, ki je pred dnevi na trenerskem stolčku Leicestra nadomestil Francoza Clauda Puela, je v svoji premierni tekmi za lisice vknjižil poraz proti Watfordu. 

Mreža Leicestra se je zatresla že v 5. minuti, ko je po prostem strelu Gerarda Deulofeua žogo z glavo v mrežo potisnil Troy Deeney. Slednji je bil sicer pri tem v prepovedanem položaju, a stranski sodnik tega ni opazil. Lisice so na zadetek čakale kar 70 minut, ko je po dolgi podaji Yourija Tielemansa, Jamie Vardy mojstrsko stekel proti vratom domačih. Watfordovi branilci so bili prepočasni za angleškega reprezentanta, ki je akcijo kronal z zadetkom za izenačenje. V 92. minuti je usodo lisic zapečatil Andre Gray, ki je z bližnje razdalje zatresel mrežo Kasperja Schmeichela za nove tri točke Watforda. 

Sarrijevi varovanci porazili someščane

Nogometaši Chelseaja so na gostovanju pri klubu z repa lestvice, Fulhamu, vknjižili nove tri točke. V vrata varovancev Maurizia Sarrija se je po incidentu vrnil Kepa Arrizabalaga. Modre je v vodstvo povedel Gonzalo Higuain v 20. minuti, ki je podajo Cesarja Azpilicuete z desne strani pretvoril v zadetek. Domači so se odzvali z zadetkom Caluma Chambersa, a je tekmo že v 31. minuti z novim zadetkom odločil Jorginho. Eden Hazard je serviral čudovito podajo na rob kazenskega prostora, Italijan pa je žogo z močnim udarcem poslal v mrežo. 

Izidi 29. kroga: 

Everton – Liverpool 0:0

Fulham - Chelsea 1:2 (1:2)
Chambers 27.; Higuain 20., Jorginho 31.

Watford - Leicester 2:1 (1:0)
Deeney 5., Gray 90+2; Vardy 75.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

grozjak
04. 03. 2019 10.57
+1
glavno, da se m.united pobira po škodi, ki jo je povzročil murinjo...
dadaljudi
03. 03. 2019 20.43
+1
ve se man city bo prvak