Po novem hat-tricku mu soigralci sporočajo: Dovolj te imamo

Manchester , 26. 08. 2024 19.41 | Posodobljeno pred 17 dnevi

Erling Haaland je minuli konec tedna prišel do jubilejnega desetega hat-tricka v dresu Manchester Cityja. Ipswich Town je na Etihadu sicer povedel že v sedmi minuti, a kmalu občutil surovo moč meščanov, saj je bilo manj kot deset minut kasneje že 3:1. Norveški stroj za gole je zabil dvakrat, v polno je meril še Kevin De Bruyne. Haaland je nato tik pred koncem s tretjim zadetkom postavil končni izid 4:1.

Po tekmi je Erling Haaland domov odnesel žogo za najboljšega posameznika srečanja, ki so mu jo podpisali soigralci. Eden od njih mu jo je "okrasil" z zabavnim pripisom: "Dovolj imam podpisovanja teh žog."

Seveda se je šala nanašala na izjemno Haalandovo statistiko, saj v povprečju hat-trick doseže na (skoraj) vsako deseto tekmo, doslej je za meščane namreč vknjižil 101 nastop. Sedem od desetih hat-trickov je dosegel v angleškem prvenstvu. Pod prvega se je podpisal na začetku sezone 2022/2023, ko je Crystal Palacu trikrat zabil v zgolj 19 minutah.

24-letni Norvežan bo kmalu prišel do novega jubileja, in sicer mu le še šest zadetkov manjka do mejnika 100 za klub z Etihada. Ob tem ima tudi 14 asistenc, tako da v povprečju sodeluje pri več kot enem zadetku na tekmo. V Premier League je na 68 nastopih zabil 67-krat in 12-krat asistiral.