"Predsedniška" poteza Gerarda Piqueja je v Kataloniji in po svetu vzbudila veliko pozornosti, potem ko je predsednik Josep Maria Bartomeu ob sredini predstavitvi dogovora z japonskim podjetjem Rakuten priznal, da je Hirošija Mikitanija kot svojega dobrega prijatelja v klub pripeljal ravno priljubljeni branilec. Piquejeva priljubljenost je seveda veliko manjša izven meja Katalonije, saj kot velik navijač Barcelone redno zbada največje rivale iz Madrida, zato je vsaka poteza partnerja kolumbijske pevke Shakire pod drobnogledom. Zaradi medijskega pritiska se je nedavno odločil, da se po SP 2018 v Rusiji, če se bo tja Španija uvrstila, poslovi od dresa z državnim grbom, a navijačem Barcelone ni mar. Številni ga ne vidijo le kot bodočega trenerja kluba, temveč kar predsednika: tako bi šel po stopinjah svojega dedka Amadorja Bernabeua, nekdanjega podpredsednika katalonskega velikana. Če je Barcelona "več kot klub" je Pique s tokratno potezo brez dvoma dokazal, da je "več kot igralec" za Katalonce, ki so v sredo slovesno oznanili, da bo Rakuten od sezone 2016/17 nasledil Qatar Airways kot glavni pokrovitelj kluba, ki bi lahko na leto iz Azije prejel nakazilo v vrednosti kar 61,5 milijona evrov.
Pique na fotografiji z Mikitanijem iz leta 2015:
To je eden najdonosnejših dogovorov v zgodovini nogometa, na ravni tistega, ki ga je s Chevroletom pred časom sklenil rekorder Manchester United (60,49 milijona evrov). Barcelona bo po zaslugi Piqueja, ki je s svojo partnerko Shakiro dober prijatelj z Mikitanijem, prejela vsaj 55 milijonov evrov na leto, preostalih 6,5 milijona je vezanih na predstave članskega moštva v Primeri Division in Ligi prvakov. Katalonci bodo skorajda podvojili prihodke, Qatar Airways je na sezono plačeval 33,5 milijona evrov, vodilni spletni trgovec na Japonskem pa se želi po besedah izvršnega direktorja Mikitanija s pomočjo enega najprepoznavnejših klubov uveljaviti na svetovnem tržišču. Predsednik Barce Bartomeu je razložil, kako je Pique s sestankom v San Franciscu klubskim veljakom predstavil Mikitanija. "Nismo hiteli, ker smo si želeli poiskati dogovor, ki bi nam koristil," je na sredinem dogodku dejal Bartomeu. "To je dogovor s svetovno znamko, ki ima veliko izkušenj in ki lahko prispeva k uspehu Barcelone. Vse se je začelo na večerji leta 2015, ki jo je pripravil Pique v San Franciscu med našo turnejo po ZDA. Gerard in njegova žena Shakira sta zelo dobra prijatelja g. Mikitanija. Zelo nam je pomagal, da smo ga spoznali, zato smo mu zelo hvaležni."
Bartomeu se je sicer zgolj nasmehnil ob vprašanju, koliko "procentov" bi v primeru, da ne bi šlo za Piqueja, dobil kakšen "svetovalec", ki bi pomagal klubu skleniti tako dober posel. Barcelona bo ime Rakuten nosila tudi na sprednji strani dresov, kjer se je napis organizacije UNICEF kot prvi pojavil šele leta 2006 v zameno za 1,5 milijona evrov na leto, znesek je Združenim narodom za podporo otrokom po svetu seveda nakazoval katalonski klub in ne obratno. Po petih letih je Barcelona kljub številnim protestom prvič "prodala" svoj dres fundaciji Qatar Foundation, z organizacijo UNICEF pa je klub še vedno povezan in vsakoletno nakazuje določen znesek.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.