Parižani kljub novemu porazu še naprej v varnem vodstvu

Pariz, 30. 04. 2023 21.54 |

STA, A.V.
1

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 33. krogu francoskega prvenstva doma izgubili proti Lorientu z 1:3. Kljub porazu še naprej trdno ostajajo v vodstvu.

Parižani so tekmo proti Lorientu končali z igralcem manj, saj je bil že v 20. minuti izključen Achraf Hakimi. Že pred tem so gosti povedli, zadel je Enzo Le Fee. Izenačil je Kylian Mbappe v 29. minuti, ki je prvi strelec lige s 23 goli, toda deset minut pozneje je gostom novo vodstvo priigral Darline Yongwa. Končni izid je postavil Ahmadou Bamba Dieng v 88. minuti.

Danes je še Monaco doma izgubil proti Montpellieru z 0:4, Arnaud Nordin je zadel dvakrat, Clermont je z 1:0 premagal Reims, Troyes z 0:1 izgubil proti zasedbi iz Nice, Rennes pa je s 4:2 odpravil bodočega drugoligaša Angers, pri katerem slovenski reprezentant Miha Blažič ni dobil priložnosti za igro.

V petek je Lyon zmagal v Strasbourgu z 2:1, v soboto pa je Lille s 3:0 odpravil Ajaccio. PSG ima na vrhu 75 točk, Marseille in Lens jih imata ob tekmi manj 67 oziroma 66. Monaco je kljub porazu ostal četrti z 61 točkami.