Panathinaikos poražen v Franciji, Bayer že uvrščen v izločile boje

Atene, 10. 11. 2023 00.15 |

STA, A.V.
0

Nogometaši Panathinaikosa so v 4. krogu evropske lige gostovali pri Rennesu in izgubili z 1:3. Poraz je doživel tudi graški Sturm, ki je v Bergamu klonil pred Atalanto z 0:1. Bayer Leverkusen si je s četrto zmago zagotovil izločilne boje.

Grki, pri katerih je Adam Gnezda Čerin igral v prvem polčasu, Andraž Šporar od 78. minute, Benjamina Verbiča pa ni bilo v ekipi, so v Franciji izgubili, čeprav so od 33. minute imeli igralca več. Takrat so Francozi že vodili z 1:0 po golu Fabiana Riederja. Fotis Ioanidis je v 34. minuti sicer še izenačil z bele pike, a sta v drugem polčasu tri točke Rennesu prinesla Ibrahim Salah in Ludovic Blas z enajstmetrovke.

Na drugi tekmi skupine F je Maccabi Haifa gostil Villarreal in izgubil z 1:2, potem ko sta pri Špancih za preobrat poskrbela Alejandro Baena v 80. in Alexander Soerloth v 86. minuti. V prvem polčasu so zapravili še najstrožjo kazen. Rennes ima zdaj devet točk, Villarreal ob tekmi manj šest, Panathinaikos je pri štirih, Maccabi pa pri eni.

V Bergamu pa sta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat z graškim Sturmom izgubila proti Atalanti, potem ko je edini gol dosegel Berat Djimsiti v 50. minuti. Gorenc Stanković je igral celo tekmo, Horvat pa od 60. minute. V isti skupini D je Sporting z 2:1 odpravil Rakow. Portugalci imajo sedem točk na drugem mestu, Atalanta vodi z desetimi. Sturm je pri štirih, Rakow pa pri eni točki.

Bayer si je zagotovil napredovanje v izločilne boje, potem ko je v skupini H z golom Victorja Bonifaceja v sodniškem dodatku z bele pike v gosteh ugnal Qarabag.

Liga Evropa, 4. krog, izidi:
-  skupina A:
Freiburg - Bačka Topola            5:0 (1:0)
West Ham - Olympiakos              1:0 (0:0)

- skupina B:
Ajax - Brighton                    0:2 (0:1)
AEK Atene - Marseille              0:2 (0:1)

- skupina C:
Betis - Aris                       4:1 (1:0)
Rangers - Sparta Praga             2:1 (2:0)

- skupina D:
Atalanta - Sturm Gradec            1:0 (0:0)
(Jon Gorenc Stanković je igral celo tekmo za Sturm; Tomi Horvat je igral od 59. minute za Sturm).
Sporting - Rakow                   2:1 (1:0)

- skupina E:
LASK Linz - Union Saint-Gilloise   3:0 (2:0)
Toulouse - Liverpool               3:2 (1:0)

- skupina F:
Maccabi Haifa - Villarreal         1:2 (1:0)
Rennes - Panathinaikos             3:1 (1:1)
(Andraž Šporar je igral od 78. minute za Panathinaikos; Adam Gnezda Čerin je igral do 46. minute za Panathinaikos; Benjamina Verbiča ni bilo v ekipi Panathinaikosa).