Senzorji v žogi zaznavajo njeno lokacijo in vsakršen stik z igralci. Podatki iz žoge pomagajo sodnikom pri določanju prepovedanega položaja. Nova tehnologija pa ima rok trajanja, in sicer šest ur, kolikor zdrži baterija senzorja v žogi.
Po spletu je v teh dneh zakrožila fotografija, na kateri so štiri žoge priključene v električne vtičnice s podaljški, tako kot se polnijo mobilni telefoni.
Kako deluje sistem 'pametne' žoge?
Podatki se v realnem času pošiljajo s senzorjev v sistem za določanje prepovedanega položaja. Pomagajo si tudi z antenami, ki so nameščene ob igrišču, in sprejemajo ter shranjujejo podatke za takojšnjo uporabo. "Ko žoga med igro zleti z igrišča in se namesto nje na igrišče vrže ali odbije nova žoga, zaledni sistem samodejno preklopi na vnos podatkov z nove žoge, ne da bi bilo potrebno človeško posredovanje," je delovanje sistema za Marco razložil soustanovitelj tehnologije Maximilian Schmidt.
S pomočjo omenjene tehnologije so zavrnili tudi pritožbo Portugalcev, ki so zahtevali, da se gol proti Urugvaju pripiše Cristianu Ronaldu in ne Brunu Fernandesu. Proizvajalec žoge je namreč postregel z uradnimi podatki senzorjev, da se žoga, preden je končala v golu, ni dotaknila Ronaldove glave.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.