Olimpija za uvrstitev v Ligo Evropa proti Qarabagu

Helsinki, 17. 08. 2023 20.04 |

Slovenski nogometni prvak Olimpija iz Ljubljane je dobil tekmeca za zadnji, 4. krog kvalifikacij Lige Evropa. To bo azerbajdžanski Qarabag, ki je na dveh tekmah 3. kroga s skupnim izidom 4:2 izločil HJK Helsinke.

Azerbajdžanci so prvo tekmo na domačem igrišču dobili z 2:1, tokrat pa so Finci povedli v 10. minuti prek Santerija Hostikke, izenačil pa je Toral Bajramov z bele pike v sodniškem dodatku prvega polčasa.

Že od 16. minute so Finci igrali z igralcem manj po izključitvi Kevina Kouassivija-Benissana, številčno prednost pa so gosti še enkrat izkoristili v drugem polčasu, ko je v 56. minuti zadel Yassine Benzia.

Zmagovalec obračuna med Olimpijo in Qarabagom – prva tekma bo 24., povratna pa 31. avgusta – bo igral v skupinskem delu Lige Evropa, poraženec pa v skupinskem delu Konferenčne lige.

Začetna postava Olimpije
Začetna postava Olimpije FOTO: 24ur.com

Tako ljubljanska kot azerbajdžanska ekipa sta po Transfermarktu vredni približno 12 milijonov evrov.

Izidi povratnih tekem 3. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa (označeni klubi napredujejo v playoff):

HJK Helsinki - Qarabag          1:2, skupno: 2:4

Häcken - Žalgiris               5:0, skupno: 8:1

Breidablik - Zrinjski           1:0, skupno: 3:6

Bate Borisov - Šerif Tiraspol   2:2, skupno: 3:7

Genk - Olympiacos               1:1, skupno 1:2

Ludogorec - Astana              5:1, skupno: 6:3

Dnipro-1 - Slavia Praga         1:1, skupno: 1:4