Boultam in Kojić poskrbela za uvodno zmago Olimpije

Ljubljana, 19. 07. 2024 22.08 |

Simon Valant
7

Ljubljanska Olimpija in Primorje iz Ajdovščine sta otvorila novo sezono prve slovenske nogometne lige. Ljubljančani so upravičili vlogo favorita proti novopečenemu prvoligašu, ki je na povratek čakal 13 let. Za zmago zmajev sta v polno zadela Reda Boultam in 19-letni Dino Kojić (2:0).

Ljubljančani so imeli v prvem delu igre rahlo terensko premoč, toda kakšne večje priložnosti si vse do 44. minute niso uspeli priigrati. Nabližje zadetku je bil Pedro Lucas, ob njegovem poskusu z glavo pa je žoga švignila mimo gostujočih vrat.

Tudi Primorje ni bilo posebej nevarno. V 33. minuti so še drugič zapretili s strelom z razdalje, a je Matevž Vidovšek po nekoliko nespretnem posredovanju na koncu le uspešno umiril žogo.

Vendarle pa se je v 44. minuti zatresla primorska mreža. Predložek pred vrata gostov je z leve strani poslal David Sualehe, žogo je rahlo podaljšal Lucas, podajo pa je v zadetek brez večjih težav pretvoril Reda Boultam. Zadetek so dolgo časa preverjali v sobi za VAR, po dolgem pregledu pa so vendarle gol označili za regularen.

Drugi polčas so bolje odprli nogometaši iz Ajdovščine. V ugodnem položaju se je znašel Domagoj Babin, a je sprožil visoko čez gol.

Ljubljančani so nato 'skrili' žogo nasprotniku, v 65. minuti pa se je ponudila priložnost mlademu Dinu Kojiću

Slednji se je dobro znašel ob predložku Jorgeja Silve in žogo z glavo pospravil v mrežo. Že pred njegovim prvoligaškim prvencem se je za vstop pripravljal Ivan Durdov, ki je zamenjal prav Kojića, na srečo 19-letnika pa do zadetka ni bilo nobene prekinitve.

Zmaji, pri katerih v kadru ni bilo Timija Maxa Elšnika, so tekmo mirno pripeljali do konca, na drugi strani pa sinovi burje ob povratku med elito niso uspeli ogroziti treh točk Olimpije.

Varovance Victorja Sancheza v naslednjem krogu čaka gostovanje v Kopru, še pred tem pa evropska preizkušnja z ukrajinsko Polissyjo. Primorje se bo v drugem krogu slovenske lige znova mudilo v prestolnici, tokrat pri zasedbi Brava.