Olimpija z izjemno predstavo nadigrala Sheriff in slavila s 3:0

Ljubljana, 08. 08. 2024 18.26 |

A.V., Ž.T.U.
21

Nogometaši ljubljanske Olimpije so pred domačimi navijači v Stožicah v okviru 3. predkroga kvalifikacij za uvrstitev v Konferenčno ligo gostili moldavski Sheriff in ga po odlični igri nadigrali z izidom 3:0. Za zeleno-bele so v polno merili Pedro Lucas z enajstmetrovke v sodnikovem dodatku prvega polčasa, Doffo v 66. in Sualehe v 84. minuti. Povratna tekma v Moldaviji bo 15. avgusta ob 19:00, tudi v prenosu na Kanalu A in Voyu.

Olimpija je tekmo tretiega kroga proti moldavskemu Sheriffu pričakala v odlični formi, saj so zmagali prav na vseh tekmah. Ljubljančani so na stavnicah na domači tekmi v vlogi favoritov. Pred povratno tekmo, ki bo 15. avgusta, je želja Zmajev, da tja odidejo z rezultatsko prednostjo. V primerjavi s tekmo preteklega kroga Prve lige proti Nafti je trener Victor Sanchez posegel po kar šestih zamenjavah v začetni enajsterici. V prvi enajsterici so ostali le Matevž Vodišek, Marcel Ratnik, David Sualehe, Agustin Doffo in Nemanja Motika.

Ljubljančani so začeli dobro. V prvih petih minutah so bili več pri žogi. Poskusili so s številnimi predložki, ki pa nikoli niso ogrozili vrat Rasheda Al-Tumeja. V 8. minuti je Olimpija prvič zagrozila s strelom v okvir vrat, a je Dino Kojić streljal po sredini vrat, vratar pa je bil na pravem mestu. Navijaška skupina Green Dragons se je v 10. minuti s koreografijo zahvalila nekdanjemu kapetanu Timiju Maxu Elšniku, ki se je pred dnevi okrepil beograjsko Crveno Zvezdo.

V 13. minuti je v kazenskem prostoru padel Pedro Lucas a je sodnikova piščal ostala nema. V protinapadu je zaradi prekrška porumenel avstrijski branilec z vrst zelenih Ahmet Muhamedbegović. V 15. minuti je odlično odreagiral Vidovšek, ki po predložku Moldavcev izbil žogo iz kazenskega prostora. Ob tem ga je nesrečno s komolcem v glavo udaril soigralec Ratnik. Tekma je bila prekinjena, saj je vratar Ljubljančanov potreboval zdravniško pomoč. Sualehe je v 21. minuti z leve strani nevarno podal v kazenski prostor, a je Kojića, kateremu je bila žoga namenjana, prehitel gostujoči vratar. V 23. minuti je bil storjen nad Redom Boultanom na robu kazenskega prostora. Z osemnajstih metrov je sprožil Sualehe, ki je žogo nastreljal na južno tribuno stožiškega stadiona. V 27. minuti je centralni branilec Muhamedbegović močno sprožil s petindvajsetih metrov in zadel levo vratnico, ki je rešila moldavce pred rezultatskim deficitom, saj je bil vratar Al-Tume že premagan. Olimpija je nadaljevala z napadanjem a je bila postavitev rumenih s Tiraspola pregosta in vedno na mestu.

Kojić je v sodnikovem dodatku prvega polčasa Olimpiji priboril kazenski strel. Zaradi prekrška je rumeni karton prejel Matheus Lins. Izvedel ga je Pedro Lucas. Neubranljivo je meril v desni zgornji kot vratarja in popeljal zeleno-bele v vodstvo. Sodnik je takoj zatem odpiskal konec prvega polčasa.

Slavje ob prvem zadetku Ljubljančanov
Slavje ob prvem zadetku Ljubljančanov FOTO: Luka Kotnik

Drugi polčas se je začel bolj izenačeno. Sheriff je začel bolj odločno in imel nekaj jalavih napadov. Po izgubljeni žogi Moldavci stojijo višje in otežujejo izgradnjo napada Slovencem. V 57. minuti je sledila prva menjava. Pri Sheriffu je v igro vstopil je Ayyoub Allach, ki je zamenjal Jeroma Mbekelija. Jorge Silva je v 58. minuti imel sijajno priložnost a je streljal po sredini in nastreljal enega od gostujočih branilcev. V 63. minuti je Kojić ostal neoviran na desnem robu kazenskega prostora a je meril mimo leve vratnice.

V drugem polčasu je bil Sheriff agresivnejši, a blizu zadetka ni bil.
V drugem polčasu je bil Sheriff agresivnejši, a blizu zadetka ni bil. FOTO: Luka Kotnik

Doffo je v 66. minuti po izjemi podaji Lucasa popeljal Olimpijo do vodstva z 2:0. Sheriff je krenil odločneje v napad in napravil zmedo v zmajevem kazenskem prostoru, ki pa so jo naposled le razrešili. Olimpija je prvo menjavo opravila v 70. minuti. Ivan Durdov je zamenjal strelca in podajalca na tem srečanju Pedra Lucasa.Durdov je v 79. minuti z levico sprožil z dvajsetih metrov a je žoga zletela mimo leve vratnice vratarja Moldavcev. Dino Kojić je dobil aplavz celotnega stadiona, saj je odigral izjemno in bil eden najvidnejših članov ljubljanske Olimpije. 19-letnega Slovenca je v 82. minuti zamenjal Brazilec Thalisson.

Doffo je podvojil vodstvo Ljubljančanov.
Doffo je podvojil vodstvo Ljubljančanov. FOTO: Luka Kotnik

Podajo z avta je Doffo s prsmi preusmeril na rob kazenskega prostora, kjer je bil Sualehe. Ta je z zunanjim delom stopala močno streljal z roba in zadel za 3:0! Sheriff je v zaključku na vse pretege lovil zadetek a njegovi poskusi so bili jalavi. Ljubljanski navijači že slavili in sodnik je, ko se je izstekla 93. minuta, odpiskal konec tekme.

Končni izid je postavil Sualege v 84. minuti
Končni izid je postavil Sualege v 84. minuti FOTO: Luka Kotnik

Kvalifikacije za konferenčno ligo, 3. predkrog, prva tekma, izid:
Olimpija Ljubljana - Sheriff Tiraspol 3:0 (1:0)
P. Lucas 45.+4/11-m, Doffo 66., Sualehe 84.

Povratna tekma bo čez teden dni, 15. avgusta, ob 19:00. Tekmo s Tiraspora boste lahko spremljali tudi na Kanalu A in Voyu!

Zmagovalec med Olimpijo in Sheriffom se bo pomeril v 'play-offu' konferenčne lige s poražencem 3. kroga lige Evropa med Rijeko in Elfsborgom.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

21.00

Hvala za vašo pozornost

Z odličnimi obeti pred povratnim obračunom prihodnji četrtek v Moldaviji se od vas poslavljamo in vas vabimo, da se nam ob neposrednem prenosu naslednji teden znova pridružite na Kanalu A in VOYO! Lahko noč ...

90'+3'

Konec srečanja v Stožicah, zaslužena zmaga Olimpije s 3:0!

Zeleno-beli so po odlični predstavi pred lepo popolnjenimi Stožicami na prvi tekmi 3. predkroga za uvrstitev v konferenčno ligo z visokih 3:0 nadigrali moldavskega predstavnik Sheriff iz Tiraspola. Za zmago Olimpije so v polno merili Pedro Lucas v 48. minuti iz najstrožje kazni, Agostin Doffo v 65. minuti in David Sualehe v 84. minuti.

90'

Še tri minute sodnikovega dodatka v Stožicah

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL za Olimpijo (3:0)*

Ljubljančani so terensko premoč v drugem polčasu kronali še s tretjim zadetkom, ki ga je po močnem in natančnem strelu z roba kazenskega prostora v 84. minuti dosegel David Sualehe.

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL za Olimpijo (2:0)*

Znova imenitna kombinacija zeleno-belih, ki jo je po globinski podaji Lucasa z natančnim strelom v desni spodnji kot za povišanje vodstva Olimpije na 2:0 zaključil Agostin Doffo.