Olimpija brez težav v drugi predkrog

Ljubljana, 12. 07. 2012 19.08 |

Slovenski nogometni podprvak iz Ljubljane je uspešno preskočil prvo oviro na poti v ligo Evropa. Nogometaši Olimpije so tudi na drugi tekmi prvega predkroga premagali ekipo Jeunesse Esch iz Luksemburga z izidom 3:0 in se zanesljivo uvrstili v nadaljevanje tekmovanja, kjer jih čaka norveški predstavnik Tromso.

Nogometaši Jeunesse Escha so pogumno začeli tekmo, v 4. minuti poizkusili z nevarno akcijo, žogo pa je ulovil Aleksander Šeliga. V 9. minuti je za prvi strel Olimpije poskrbel branilec Sreten Sretenović, njegov poizkus je ubranil domači čuvaj mreže Marc Oberwis. V 14. minuti so domačini prišli do novega strela, tokrat je sprožil Dieumerci Ndongala, a je bil na pravem mestu Aleksander Šeliga. Ljubljančani so dve minuti pozneje poizkusili še enkrat, tokrat preko Aneja Lovrečiča, ki pa ni znal ukaniti Oberweisa. Čeprav Olimpija v prvih 20 minutah ni resneje ogrozila luksemburških vrat, pa so žogo v domačo mrežo spravili v 25. minuti. Dalibor Radujko je sprva streljal proti golu, žoga se je odbila do Bešiča, ki je dobro odreagiral in žogo pospravil v gol. V 33. minuti je do lepe priložnosti prišel Brazilec Vicente, a je njegov strel ustavil Oberweis.

Nogometaši Olimpije že osem tekem ne poznajo poraza na evropskih klubskih tekmovanjih. FOTO: Damjan Žibert

V 38. minuti pa je bilo že 2:0. Iz kota je podal Lovrečič, v kazenskem prostoru je na prvo vratnico vtekel Sretenović in spretno zadel. V zaključku prvega polčasa je zapretil še Filip Valenčič, ki pa ni uspel premagati domačega vratarja. Gledalci so na naslednjo priložnost morali počakati do 63. minute, ko je najprej streljal Sanel Ibrahimović, v naslednji minuti pa še Yassine Benajiba, oba poizkusa pa sta zletela mimo Olimpijinih vrat. Po tem pa je sledil nov hladen tuš za domače moštvo. Po dolgi akciji Ljubljančanov v 66. minuti je Damjan Trifković podal proti Bobanu Joviću, ki je zaposlil rezervista Nika Omladiča, ta pa je vodstvo Olimpije še dodatno povišal in dokončno odločil potnika v 2. predkrog. V 76. minuti je iz prostega strela poizkušal Lovrečič, toda njegov strel je ukrotil Oberweis. Minuto pozneje je sprožil Andraž Šporar, pet minut pred koncem Omladič, za Luksemburžane pa je v izdihljajih srečanja trikrat streljal Frankie Quere, a rezultat se ni spremenil.

Jeunesse Esch - Olimpija Ljubljana 0:3 (0:2)  *0:3