Oblakov Atletico Madrid doma remiziral proti Espanyolu

Madrid, 28. 08. 2024 23.43 | Posodobljeno pred 16 dnevi

Nogometaši madridskega Atletica, katerega barve nosi tudi slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, so v tretjem krogu španskega prvenstva doma proti Espanyolu le remizirali z 0:0.

Madridčani so napadali, imeli priložnosti, a niso uspeli najti poti do gostujočih vrat. Atleti so sicer zadeli v začetku drugega polčasa, a je bil zadetek Rodriga Riquelmeja po ogledu videoposnetka razveljavljen. Slednji je zadel tudi tik ob koncu tekme, a tokrat iz zelo očitnega prepovedanega položaja.

Za Atletico je to drugi remi na treh tekmah letošnjega prvenstva, ob še eni zmagi pa so trenutno pri petih točkah na četrtem mestu. Povratnik med elito Espanyol je po drugi strani prišel do prve točke v novi sezoni.

Na drugi večerni tekmi je Alaves v gosteh slavil pri Real Sociedadu z 2:1. Domači so od 29. minute naprej igrali z igralcem manj po rdečem kartonu Mikela Oyarzabala, kljub temu pa kmalu zatem povedli po zaslugi Braisa Mendeza. Gostje so izenačili v sodnikovem dodatku prvega dela z golom Asierja Villalibreja z bele pike, tri točke je v 77. minuti priskrbel Toni Martinez.

Na preostalih današnjih tekmah je Athletic iz Bilbaa z 1:0 premagal Valencio, edini gol je dosegel Benat Prados, Real Valladolid in Leganes sta se razšla z neodločenim izidom 0:0.

Tretji krog la lige sta že v ponedeljek odprla Villarreal in Celta Vigo, po pravem festivalu golov je s 4:3 slavila rumena podmornica, ki je trenutno tudi druga zasedba španske lige s sedmimi točkami. Celta je tretja s šestimi.

Na vrhu je stoodstotna Barcelona, ki je za tretjo zmago v uvodu sezone v torek z 2:1 premagala Rayo Vallecano. Mallorca in Sevilla sta se razšli brez golov.

Nepopoln krog bosta v četrtek zaprli tekmi Girona - Osasuna in Las Palmas - Real Madrid, medtem ko je dvoboj Betisa in Getafeja preložen.