Nogometašice Barcelone pred 72.000 navijači potrdile mesto v finalu

Barcelona, 27. 04. 2023 21.40 |

Nogometašice Barcelone so prve finalistke elitne lige prvakinj. S skupnim izidom 2:1 so premagale Chelsea in si tretjič zapovrstjo zagotovile nastop v finalu. Tekmice bodo znane po povratni tekmi med Arsenalom in Wolfsburgom (2:2), za katerega igra slovenska reprezentantka Sara Agrež.

Nogometašice Barcelone
Nogometašice Barcelone FOTO: AP

Barcelona je prvo tekmo v Londonu proti modrim dobila z 1:0 po golu Caroline Hansen, tudi na povratni tekmi na stadionu Camp Nou pa je povedla z golom iste igralke v 64. minuti.

Angležinje so tri minute kasneje izenačile prek Guro Reiten, do konca pa jim ni uspelo izsiliti podaljška.

Pri Katalonkah se je v kader vrnila dobitnica zlate žoge Alexia Putellas. Španka je zaradi strgane križne vezi počivala deset mesecev. Danes je obsedela na klopi.

Tekmice Katalonk, ki so leta 2021 osvojile ligo prvakov prav po zmagi proti Chelseaju s 4:0, bodo znane v ponedeljek. Takrat se bosta na povratni tekmi pomerili ekipi Arsenala in Wolfsburga. Prva tekma se je končala z izidom 2:2.

Finale bo 3. junija na stadionu Philips v Eindhovnu. Naslov je neuspešno branila osemkratna zmagovalka tega tekmovanja, ekipa Lyona, ki je v četrtfinalu izpadla proti Chelseaju. Lani so nogometašice francoske zasedbe v finalu premagale Barcelono s 3:1.