Olimpija preživela vroče gostovanje na Reki, v Ljubljano se vrača z remijem

Reka, 22. 08. 2024 19.00 | Posodobljeno pred 21 dnevi

M.D., Ž.T.U.
36

Nogometaši Olimpije so odigrali prvo tekmo zadnjega kvalifikacijskega kroga za nastop v skupinskem delu Konferenčne lige. Domača Rijeka je preko Franja Ivanovića v 33. minuti povedla 1:0, Olimpija je preko uspešno izvedene enajstmetrovke Pedra Lucasa v 75. minuti izenačila za končnih 1:1.

Obračuna med Ljubljančani in Rečani sta imela zaradi bližine nalepko visokega tveganja. Izbranci Victorja Sancheza so na nedeljskem domačem derbiju proti Celjanom remizirali, po deveti tekmi v novi sezoni pa so še naprej neporaženi. Kljub dobri formi gostov v zadnjem času pa so domačini tekmo začeli veliko bolj podjetno. Že v peti minuti je vratar Olimpije Matevž Vidovšek moral braniti nevaren strel napadalca Rijeke Franja Ivanovića.

V 11. minuti je z nevarnim strelom izven kazenskega prostora zapretil Marco Pašalić, a Vidovšek je znova bil na pravem mestu, ob pravem času. Pašalić je v 21. minuti znova nevarno streljal kar neposredno iz kota, a Vidovšek je znova bil zbran. V 33. minuti pa je vratar gostov bil nemočen po odličnem protinapadu Rijeke in spretnem preigravanju ter strelu z roba pet metrskega prostora Franja Ivanovića. Tudi v nadaljevanju so v napadu bili bolj neposredni domačini in Olimpija je bila v težavah. A proti koncu prvega polčasa so Ljubljančani vendarle bili vse bolj nevarni, v 45. minuti pa je Raul Florucz zapravil izjemno lepo priložnost, ko se je znašel sam neposredno pred vratarjem domačih Martinom Zlomislićem.

V drugem polčasu je Olimpija preko Nemanje Motike v 52. minuti zapretila, saj se je krilni napadalec odlično znašel v kazenskem prostoru, kjer je bil obkrožen s številnimi nasprotniki, a njegov močen in nizek strel je poletel tik ob vratnici nasprotnikovih vrat. Sledila je priložnost Rijeke v 60. minuti, ko je po predložku s strani s strelom z glavo zapretil Pašalić, a Vidovšek je še enkrat znova bil odlično postavljen.

Tekma je velik del drugega polčasa bila izenačena in brez omembe vredne priložnosti, vse do 75. minute, ko je Pedro Lucas izkoristil enajstmetrovko, saj je rezervist Rijeke Gabriel Rukavina v kazenskem prostoru storil prekršek nad živahnim Jorgejem Silvo. Olimpija je v 87. minuti bila zelo blizu vodilnemu zadetku, a je bil gol rezervista Ivana Durdova zaradi prepovedanega položaja pravilno razveljavljen.

Povratna tekma bo prihodnji četrtek ob 19:00 v Stožicah in s prenosom na Kanal A in VOYO.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

90'+6

Konec tekme

Olimpija ostaja neporažena v letošnji sezoni. Trda tekma se je končala z neodločenim izidom. Za hrvaško ekipo je zadel Franjo Ivanović, za slovensko pa Pedro Lucas.

90'

Še šest minut igre

Sodnik je podaljšal srečanje za 6 minut.

87'

Olimpije je zadela a gol je bil razveljavljen zaradi offsida.

Centimetri so ločili Durdova in Olimpijo od vodstva.

76'

GOOOOOOL. Pedro Lucas je zadel z enajstih metrov!

Neubranljivo je meril v levi kot vratarja Rijeke. Ta se je odločil za svojo desno stran in ni bil blizu.