Liverpool povsem nadigral United, Newcastle porazil Tottenham

London, 01. 09. 2024 18.56 | Posodobljeno pred 17 dnevi

Na nedeljskih tekmah 3. kroga Premier lige je Liverpool porazil Manchester United (0:3), Newcastle pa Tottenham (2:1). Chelsea je zgolj remiziral s Crystal Palaceom (1:1). Liverpool je povsem nadigral rdeče vrage, Newcastlu je zmago priigral Alexander Isak, nalet modrih iz Londona pa je zaustavil Eberechi Eze.

Liverpool povozil večnega rivala

Statistika Manchester United - Liverpool
Statistika Manchester United - Liverpool FOTO: Sofascore.com

Manchester United nikakor ni bil kos razpoloženi zasedbi iz Liverpoola. Redsi so premoč pretopili v prednost v 35. minuti, ko je Luis Diaz unovčil podajo Mohameda Salaha. Kolumbijsko-egipčanska naveza je znova udarila sedem minut kasneje, v obeh primerih pa si je veliko napako privoščil Casemiro, ki ga je Erik ten Hag ob polčasu odstranil s terena.

A tudi to ni pomagalo nemočnim rdečim vragom. Za končnih 0:3 je poskrbel Salah, ki je izkoristil eno izmed številnih priložnosti Liverpoola v drugem delu igre. Varovanci Arneja Slota so tako ob Manchester Cityju še edina ekipa, ki še ni oddala točk, United pa je vknjižil še drugi zaporedni poraz.

Chelsea se je opekel proti mestnemu tekmecu

Statistika Chelsea - Crystal Palace
Statistika Chelsea - Crystal Palace FOTO: Sofascore.com

Chelsea je na domačem Stamford Bridgeu dominiral, dominacijo modrih pa je v 25. minuti kronal Nicholas Jackson. Akcijo je po desni strani začel Noni Madueke, ki je v ogenj poslal Cola Palmerja, slednji je zaposlil senegalskega napadalca, ki je brez težav žogo potisnil v prazno mrežo.

Varovanci Enza Maresce so zapravljali priložnosti, kar je na drugi strani v 53. minuti izkoristil Eberechi Eze. 26-letni Anglež je izkoristil neodločno izbijanje domačih branilcev in z natančno odmerjenim strelom poskrbel za izenačenje. Prejeti zadetek je povsem zaustavil Chelsea, ki je v nadaljevanju obračuna deloval anemično, brezidejno.

Kljub vsemu so si modri v zaključku tekme priigrali dve priložnosti, obe pa je zapravil Jackson. Toplo-hladna forma nogometašev iz Stamford Bridgea se tako nadaljuje, Palace pa je na drugi strani prišel do prve točke v letošnji sezoni.

Na severu Anglije zmaga srak

Statistika Newcastle - Tottenham
Statistika Newcastle - Tottenham FOTO: Sofascore.com

Črno-bele je v vodstvo po podaji Lloyda Kellyja popeljal Harvey Barnes, na drugi strani pa je nespretno lastno mrežo zatresel Dan Burn. Srake so v 78. minuti znova povedle, ko je nesebično asistenco Jacoba Murphyja v zadetek pretvoril Alexander Isak. Šved je tako poskrbel za končnih 2:1 in Newcastle vsaj začasno izstrelil na četrto mesto.