Neverjetno: Tottenham v Newcastlu slišal petardo že po 19 minutah

London, 23. 04. 2023 18.13 |

STA, M.J.
4

Nogometaši Newcastla so 32. krog angleškega prvenstva končali z visoko domačo zmago proti Tottenhamu s 6:1. Pet golov so zabili v prvi polovici prvega polčasa.

Srake iz Newcastla so na lestvici zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi goli na tretjem mestu prehitele Manchester United. Oba kluba imata 59 točk, le da so rdeči vragi odigrali tekmo manj od srak. Tottenham je po dveh zaporednih porazih v vse večjih težavah, kar se tiče uvrstitve med četverico najboljših za nastop v Ligi prvakov. Zdaj s tekmo več od Newcastla zaostaja šest točk, pretijo pa mu Aston Villa (51) in s tekmo manj Liverpool (50) ter Brighton (49), ki je odigral kar tri tekme manj od Tottenhama.

Po odhodu trenerja Antonia Conteja so Londončani osvojili vsega štiri od 12 točk, današnji dvoboj pa so začeli zelo slabo. Po 21 minutah so zaostajali z 0:5, zadeli pa so Jacob Murphy (2., 9.), Joelinton (6.) in Alexander Isak (19., 21.). Na začetku drugega polčasa je s 24. zadetkom v prvenstvu rezultat znižal Harry Kane, končni izid pa je v 67. postavil Callum Wilson. Na edini preostali današnji tekmi je West Ham s 4:0 v gosteh ugnal Bournemouth. Polfinalisti konferenčne lige so po zmagi skočili na 13. mesto, Bournemouth pa je padel na 15.

Joelinton
Joelinton FOTO: AP

Nogometaši Leicester Cityja pa so v soboto dosegli pomembno zmago v boju za obstanek. Na domačem "dvorišču" so z 2:1 premagali Wolverhampton. Liverpool je imel na Anfield Roadu dovolj težav z Nottingham Forestom, odločilni zadetek na tekmi, bogati z zadetki (3:2), pa je dosegel Egipčan Mohamed Salah. Z novimi tremi točkami se lahko pohvali tudi londonski Fulham, ki je doma ugnal goste iz Leedsa (2:1). Že v petek je po remiju s 3:3 proti Southamptonu londonski Arsenal omogočil Manchester Cityju, da ima do konca prvenstva vse v svojih rokah. V sredo se bosta namreč tekmeca za naslov pomerila v Manchestru. City je odigral 30 tekem in ima z dvema obračunoma manj 70 točk, pet manj od topničarjev.