Maribor je bil v prvem polčasu boljši nasprotnik, priigral je več strelov proti vratom, a je odlično branil Ermin Hasić. V 19. minuti se Hasić ni pustil presenetiti Volašu. Po tej akciji je kapetan potreboval zdravniško oskrbo, a se je vrnil na igrišče. Naslednji je bil v oskrbi Marko Pridigar po posredovanju ob predložku pred gol, a mu bolečina v mezincu roke ni preprečila nadaljevanja tekme. Do konca prvega polčasa je sledilo še nekaj lepih akcij na obeh straneh, vendar pa je prvi polčas minil brez zadetka. Eno lepši priložnosti je imel v 30. minuti Volaš.
V 65. minuti je sledila odločilna poteza trenerja Maribora Darka Milaniča, ki je na zelenico poslal Darka Beriča namesto Dalibora Volaša. Prva menjava se je izkazala za modro potezo, saj je Berič le tri minute kasneje po lepi predaji premagal Hasiča s strelom v spodnji desni kot.
Koprčani so proti koncu pritisnili za izenačenje, vendar pa so Mariborčani do konca nadzorovali dogajanje na igrišču.
Zmaji visoko poraženi

Primorje je povedlo že v 14. minuti z mojstrskim golom Simona Živca, ki se je odločil za neposreden strel na gol s 30 metrov in žogo natančno usmeril v levi zgornji kot ljubljanskih vrat, to pa je bil tudi edini zadetek v prvem delu. Po polčasu je Primorje do vodstva z 2:0 prišlo iz prekinitve, ko je bil najvišji Alen Čoralič, nato se je med strelce vpisal še Darko Kremenovič. Čez dve minuti je do častnega zadetka za Olimpijo prišel Enes Rujovič, a je že kmalu sledil hladen tuš, ko je četrti zadetek na tekmi za nogometaše iz Ajdovščine dal Jaka Ihbeisheh.
Olimpija je tekmo po izključitvi Milana Anđelkovića v 85. minuti zaradi drugega dobljenega rumenega kartona, ko je grobo zaustavil Almira Tanjića, odigrala z desetimi igralci. To so Primorci kaznovali in tri minute pred koncem srečanja je za končni izid 5:1 zadel še Saša Aleksander Živec.
Pekič Domžale znova popeljal na vrh

Domžale so se z zmago z 1:0 proti Hit Gorici znova zavihtele na vrh prvenstvene razpredelnice. Nogometaše je na igrišču v športnem parku pričakal "bazen", vsaj v prvem polčasu pa je bila igra zaradi velike količine vode na igrišču bolj podobna vaterpolu kot pa nogometu. Kot prvi so močno pritisnili Domžalčani, ki bi z 1:0 lahko povedli že v 11. minuti srečanja, a je glavni sodnik Roman Glažar zadetek Damirja Pekiča razveljavil, saj je pred tem videl prekršek v napadu. Na obeh straneh je nato sledilo še nekaj priložnosti, najbolje pa je svojo v 41. minuti izkoristil Pekič. Mariborčan v dresu Domžal je lepo videl globinsko podajo iz avta, preigral goriško obrambo in s strelom v levi kot vratarja Vasje Simčiča zadel za 1:0. V drugem polčasu sta kljub nekaterim priložnostim mreži mirovali in zmage so se zasluženo veselili domačini.
Nogometaši CM Celja so doma izgubili z Nafto z 2:4. Domače je v vodstvo popeljal Rok Štraus, ki je zadel iz enajstmetrovke že v šesti minuti. V nadaljevanju polčasa so bili več pri žogi Celjani, izenačili pa so Lendavčani v 32. minuti. Nevarno podajo Konstantina Vassilijeva je dobro sprejel Bojan Matjašec, Jože Benko pa je akcijo zaključil s silovitim strelom. Domači vratar Amel Mujčinović je drugič klonil v sodnikovem podaljšku, ko je Ivan Filipovič novo lepo podajo Vassilijeva pretvoril v zadetek po zmedi domačih v kazenskem prostoru, ko se je pokrit znašel tudi vratar.
Roman Bezjak je v 54. minuti poskrbel za veselje na domačih tribunah, ko je žogo preusmeril v gol za izenačenje. Vedran Vinko je deset minut pred koncem dvoboja znova povedel goste v vodstvo; stekel je v kazenski prostor, sodnik pa ni videl prepovedanega položaja in na ogorčenje domačih gledalcev "dovolil" vodstvo gostov s 3:2. Miha Kokol, ki je v 89. minuti zamenjal Vinka, je v četrti minuti sodnikovega podaljška postavil končni izid.
Triglav do zmage
Tokrat maloštevilni gledalci edinega gorenjskega prvoligaša so po srečanju sedmega kroga prve slovenske lige zadovoljni zapuščali kranjski športni park. Videli so športno, borbeno in odprto srečanje in na koncu tudi zmago domačih, ki so osvojili pomembne tri točke. Prav nič krivično sicer ne bi bilo, če bi si moštvi točke razdelili, a tokrat je obveljalo nepisano pravilo, da kdor ne da, dobi. Priložnosti je bilo dovolj na obeh straneh, junak srečanja pa je bil ob strelcu edinega gola Anžetu Jelarju vsekakor domači vratar Miha Gracar.
Edini zadetek je padel v 70. minuti, ko je Dragan Ovčina izvajal kot in žogo poslal v kazenski prostor, kjer se je nekaj časa odbijala od noge do noge, nato pa jo je Anže Jelar zabil v gostujočo mrežo.
Izid:
CM Celje – Nafta 2:4 (1:2)
Štraus (7./11-m), Bezjak (54.); Benko (33.), Filipovič (45.), Vinko (81.), Kokol (90.)
RK: Gobec (82./CM Celje)
Domžale – Hit Gorica 1:0 (1:0)
Pekič (41.)
Primorje - Olimpija Ljubljana 5:1 (1:0)
1:0 S. Živec (14.), 2:0 Čoralič (59.), 3:0 Kremenovič (70.), 3:1 Rujovič (72.), 4:1 Ihbeisheh (79.), 5:1 S. A. Živec (87.
Triglav Gorenjska - Rudar Velenje 1:0 (0:0)
Jelar (70.)
Luka Koper - Maribor 0:1 (0:0)
Berič (68.)
KOMENTARJI (49)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.