Na tekmi kartonov Olimpija boljša od Rogaške, Maribor z novim porazom

Rogaška Slatina, 01. 10. 2023 22.32 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Rogaške so v 11. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 0:2 (0:0). Nogometaši Kalcerja iz Radomelj in Kopra so se v Domžalah razšli brez zmagovalca z 1:1 (0:0). Nogometaši Aluminija pa so zmagali proti Mariboru z 1:0 (0:0).

Statistika tekme
Statistika tekme FOTO: Sofascore.com

Olimpija je po zadetkih v sodnikovem dodatku drugega polčasa prišla do treh točk na gostovanju v Rogaški Slatini, kjer so bile strasti ob koncu zelo razgrete. Po šesti zmagi v sezoni so se Ljubljančani prebili na tretje mesto. Imajo 19 točk, štiri manj od vodilnega Celja. Rogaška je ostala pri osmih točkah na osmem mestu.

Ljubljančani so v primerjavi z zadnjo odigrano tekmo proti Kopru precej premešali začetno enajsterico. V njej je bilo kar šest sprememb, medtem ko domači strateg Oskar Drobne ni posegel v postavo, ki je sredi tedna ugnala Bravo.

Čeprav so imeli žogo več v nogah gosti, so bili v prvem polčasu nevarnejši domačini. Ti so si priigrali tudi edino pravo priložnost, ko je v 33. minuti po predložku Roka Pirtovška iz ugodnega položaja slabo streljal Vice Miljanić.

Pred tem nevarnejših strelov ni bilo. Ivan Posavec je v osmi minuti prav tako slabo streljal in zadel blok, v 13. in 21. minuti pa je bil na mestu Rok Vodišek po strelih Mustafe Nukića oziroma Davida Sualeha.

V zadnji minuti prvega polčasa je od daleč sprožil Nejc Gradišar, a je njegov močan strel vendarle zletel precej mimo vrat. V sodnikovem dodatku je z glavo po prostem strelu poskusil še Emanuel Mihalić, a zgolj ogrel dlani Matevža Vidovška, ki je moral sploh prvič na tekmi posredovati.

V drugem polčasu je Rogaška po petih minutah prva zapretila, ko je z volejem nekoliko z leve strani v kazenskem prostora poskusil Gradišar, a žogo poslal preko gola. Še iz boljšega položaja pa je Nukić po odličnem ustavljanju žoge to poslal preko gola s šestih metrov.

V 55. minuti se je prvič zaiskrilo na igrišču, ko je po prekršku Jana Majcna prišlo do prerivanja številnih nogometašev. Trem je moral glavni sodnik Alen Bubek, ki je imel ogromno dela, pokazati tudi rumen karton, da bi pomiril strasti.

Nogometaši Olimpije so v 66. minuti dolgo oblegali domača vrata, na koncu pa je strel Justasa Lasickasa z glavo blokiral Žan Flis. Na drugi strani je v 69. minuti z roba kazenskega prostora z desne čez vrata streljal Pirtovšek.

V 74. minuti je od daleč po izgubljeni žogi Ljubljančanov poskusil Majcenić, a je Vidovšek brez težav ukrotil strel po sredini. Minuto kasneje pa je Vidovšek goste rešil še po neodločnem posredovanju svojih branilcev.

V 89. minuti so imeli domači lepo priložnost za zmago. Vidovšek je strel Žana Benedičiča, ki bi zgrešil cilj, nerazumljivo skušal ukrotiti, a je to storil slabo, kasnejši strel Pirtovška pa so nato branilci Olimpije na poti do gola blokirali.

Najbolj razburljiv je bil drugi sodnikov dodatek. Glavni sodnik je po prekršku Andreja Pavlovića v kazenskem prostoru v prvi minuti sodnikovega dodatka hitro pokazal na belo piko, zanesljivo pa je zadel rezervist Rui Pedro. Strasti so se nato razvnele tako na zelenici kot tribuni, na kateri je prišlo do številnih prerivanj.

Na zelenici pa so "padali" kartoni, skupaj je Bubek pokazal 12 rumenih in en rdeč karton. Tega je ob koncu tekme prejel vratar Vodišek, ki ga je med vratnicama zamenjal Pirtovšek. Za nameček je ta povsem z desne strani z levico nato prejel zadetek po strelu še drugega rezervista Raula Florucza.

Čez teden dni bo Rogaška gostovala pri Domžalah, medtem ko Olimpijo prav tako v nedeljo čaka domači obračun proti Kalcerju iz Radomelj.

Aluminij Mariboru zadal nov poraz

Mariborčani nadaljujejo skromen niz rezultatov. Na zadnjih sedmih tekmah so le enkrat zmagali in dvakrat remizirali, četrti poraz pa jim je zadal Aluminij iz Kidričevega. Šumarji so se s tremi točkami z zadnjega dvignili na sedmo mesto in imajo zdaj deset točk. Maribor je ostal peti s 14. Na vrhu je Celje s 23 točkami.

V izenačenem prvem polčasu je bil Aluminij tisti, ki je izkoristil nepazljivost mariborske obrambe ter slabše posredovanje vratarja Ažbeta Juga.

Dvoboj se je že takoj začel z napako Juga, ki je v prvi minuti žogo podal do Gala Gorenaka, temu pa je zadetek preprečila požrtvovalna mariborska obramba in žogo preusmerila v kot.

Dve minuti kasneje je po strelu Erica Castra na drugi strani posredoval debitant v državnem prvenstvu, 17-letni Jan Petek. Najstnik v vratih Kidričanov je bil dobro postavljen tudi v peti minuti ob strelu Marka Božića z glavo.

V 12. minuti je dlani Juga ogrel Loren Maružin, Castro pa je po pol ure igre še enkrat, tokrat iz neposredne bližine, preizkusil Petkovo zbranost.

V 34. minuti je Aluminij povedel po visoki podaji prek mariborske obrambe. Sandro Jovanović si je žogo ustavil s prsmi in jo z levico poslal v mrežo. Jug je slabo posredoval, žoga mu je namreč spolzela pod telesom.

Drugi polčas je že v šesti minuti zaznamoval drugi rumeni karton Božića, ki je moral predčasno pod prho po prekršku nad Žanom Baskero na sredini igrišča.

Prav Baskera je v 60. minuti streljal od daleč in izzval obrambo Juga, čeprav je imel na voljo tudi boljše rešitve. Te je imel dve minuti kasneje po strelu od daleč tudi Maružin, a je bil vnovič na mestu Jug.

Tudi Maribor je na drugi strani zapretil v 66. minuti, potem ko je odbita žoga po podaji v kazenski prostor prišla do Ignacia Guerrica, z 20 metrov pa je Argentinec meril meter mimo leve Petkove vratnice.

V 87. minuti bi se lahko le minuto po vstopu na zelenico med strelce vpisal Jakov Katuša, a je z roba kazenskega prostora meril preveč po sredini vrat in Jugu omogočil zanesljivo posredovanje.

V četrti minuti sodnikovega dodatka so imeli vijoličasti še zadnjo priložnost, a je po dolgi podaji Xhuliano Skuka v teku slabo zadel žogo, ki je nato končala prek Petkovih vrat.

Aluminij bo v 12. krogu v nedeljo gostoval pri Kopru, medtem ko bodo vijoličasti dan prej gostili Muro.