Predsednik svetovne nogometne zveze Gianni Infantino si želi izboljšati standarde sojenja ter nekoliko razbremeniti sodnike pri težkih odločitvah. Preizkus novega sistema, ki uporablja 10 kamer za sledenje 29 telesnim točkam vsakega igralca na zelenici, je že potekal na klubskem svetovnem prvenstvu, ki so ga osvojili igralci Liverpoola ter tudi na arabskem pokalu, ki je potekal na štirih od osmih stadionov v Dohi, ki bodo tudi priča nogometnim vragolijam na letošnjem novembrskem svetovnem prvenstvu. In rezultati naj bi bili razumljivo dobri, tehnologija naj bi delovala. Veliko hitrejše zaznavanje prepovedanega položaja kot v trenutnem sistemu VAR naj bi botrovalo temu, da vodilni možje resno razmišljajo o popolni uvedbi te tehnologije. Toda več bo znano na ponedeljkovem preloženem letnem generalnem sestanku mednarodne zveze FA, ki bo potekal ravno v Katarju, potem ko je bil prvotni datum marca v Zürichu prestavljen zaradi ruske invazije na Ukrajino. Fifa naj bi zatrdila, da ni nobenih ovir za popolno uvedbo te tehnike.
Toda dejstvo je, da so potrebna nadaljnja posvetovanja, Fifa pa naj bi končno odločitev sprejela šele po popolni analizi vseh do sedaj pridobljenih podatkov. Nekdanji legendarni italijanski nogometni sodnik in predsednik sodniškega odbora Fife, Pierluigi Collina, nima povsem dobrega mnenja, za SunSport je dejal, "da so za odločitev na igrišču še vedno odgovorni sodniki in pomočniki. Tehnologija jim nudi le podporo pri sprejemanju natančnejših in hitrejših odločitev, zlasti kadar je odločitev o prepovedanem položaju zelo tesna in težko razsodljiva." Toda znano je, da kamere dajejo takojšnje informacije, ki omogočajo "ofsajd" operaterjem, da v samo nekaj sekundah posredujejo potrebne informacije osebam na terenu.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.