V poletnem prestopnem roku so številni klubi na veliko zapravljali, a odmevnejšega prestopa v izdihljajih roka ni bilo. Najbolj globoko so v klubsko blagajno segli pri angleškem Manchester Cityju, ki je za nove okrepitve zapravil 92 milijonov evrov in opravil največji transfer letošnjega poletja – za 45 milijonov evrov je v svoje vrste zvabil napadalca Atletico Madrida Sergia Agüera. Sledil mu je francoski PSG, ki je za nove obraze zapravil tri milijone manj kot "sinje modri" z Eastlandsa. Juventus je za nove okrepitve zapravil 85.750 milijonov evrov, kar pomeni da se stara dama počasi vrača na pota stare slave. Takoj za Juventusom je Abramovičev Chelsea s 85.700 milijoni evrov, peto mesto na lestvici "zapravljivcev" pa je zavzela Roma, ki je z novim trenerjem Luisom Enriquejem porabila 78.635 milijonov evrov.

Zadnji dan kljub številnim napovedim ni bilo odmevnejših prestopov. Tako sta organizatorja igre Wesley Snajder in Luka Modrič ostala v svojih klubih. Za Nizozemca so se zanimali pri angleškem prvaku in finalistu minule sezone Lige prvakov Manchester Unitedu, Hrvat Luka Modrič pa je bil velika želja londonskega Chelseaja. V zadnjih trenutkih prestopnega roka so v svojih klubih ostali tudi Kaka (Real Madrid), Michael Bastos (Lyon) in Eden Hazard (Lille).

Prestopni rok je v veliki meri zaznamoval zdaj že bivši napadalec Interja Samuel Eto'o, ki se je preselil k do danes manj znanemu ruskemu prvoligašu Anži Mahačkali in postal najbolje plačan igralec na planetu, Kamerunec bo na leto prejel kar 20 milijonov evrov. Nogometni velikani, kot so Chelsea, Juventus in drugi, so bili bitko tudi za argentinskega reprezentanta Javierja Pastoreja, ki je na koncu za 43 milijonov evrov iz Palerma prestopil k francoskemu Paris Saint-Germainu; s tem je postal "lastnik" drugega največjega prestopa zadnjega poletnega prestopnega roka. Med najdražjo peterico letošnjega prestopnega roka sta se uvrstila tudi dva nogometaša, ki sta si kruh služila na Portugalskem: napadalec Falcao je iz Porta za 40 milijonov odšel k španskemu Atleticu iz Madrida, Fabio Coentrao pa je iz Benfice za 30 milijonov odšel k Real Madridu, samo milijon manj pa je za izgubljenega sina Cesca Fabregasa zapravila Barcelona.
Največ so tako v poletnem roku zapravljali angleški in italijanski klubi. Poleg velikih zapravljivcev velja omeniti tudi naj pet klubov, ki so uspeli napolniti svoje klubske blagajne. Iz Italije prihajajo kar trije manjši, in sicer Genoa (53.300.000), Udinese (67.250.000), Palermo (70.800.000), družbo pa jim delata še Arsenal (72.320.00) in Atletico Madrid (81.850.000).
Največji prestopi letošnjega poletnega prestopnega roka:
1. Sergio Aguero iz Atletico M. v M. City za 45 milijonov evrov
2. Javier Pastore iz Palerma v PSG za 43 milijonov evrov
3. Falcao iz Porta v Atletico M. za 40 milijonov evrov
4. Fabio Coentrao iz Benfice v Real M. za 30milijonov evrov
5. Cesc Fabregas iz Arsenala v Barcelono za 29 milijonov evrov
6. Samir Nasri iz Arsenala v M. City za 27,5 milijonov evrov
7. Juan Manuel Mata iz Valencije v Chelsea za 26,7 milijonov evrov
8. Samuel Eto'o iz Intera v Anži Mahačkal za 26 milijonov evrov
9. Alexis Sanchez iz Udinesea v Barcelona za 26 milijonov evrov
10. Stewart Downing iz Aston Ville v Liverpool za 22,8 milijonov evrov
Klubi ki so največ zapravili v letošnjem poletnem prestopnem roku:
Manchester City 92.535 milijonov evrov
Paris Saint-Germain 89 milijonov evrov
Juventus 85.750 milijonov evrov
Chelsea 85.700 milijonov evrov
Roma 78.635 milijonov evrov
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.