Napadalec Alvaro Morata, ki je lani kot kapetan Španije dvignil pokal evropskih prvakov, se bo preselil v Carigrad, kjer bo nastopal za Galatasaray. V Turčiji bo do konca sezone igral kot posojen nogometaš Milana z možnostjo podaljšanja za eno leto.
Aktualni turški prvaki bodo imeli tudi možnost, da odkupijo Španca, ki bo v naslednjih dneh pripotoval v mesto, ki je stičišče Evrope in Azije. Galatasaray, ki tudi letos odločno napada državni naslov, se je v Ligi Evropa uvrstil v play-off za osmino finala, kjer se bo udaril z nizozemskim AZ-jem.
Morata se je po koncu evropskega prvenstva iz Atletico Madrida za 13 milijonov evrov preselil v prestolnico mode. V letošnji sezoni je zbral 25 nastopov in šest zadetkov. Z rossoneri je osvojil italijanski superpokal, v Ligi prvakov pa si je izboril napredovanje v play-off za osmino finala, kjer jim bo nasproti stal Feyenoord. Prav iz tabora Nizozemcev pa je Milan odkupil napadalca Santiaga Gimeneza.
Ronaldo ima novega soigralca
Kolumbijski napadalec Jhon Duran je pri Aston Villi močno opozoril nase. Kljub temu, da je na večini tekem v igro vstopil kot rezervist, je na 29 nastopih zbral 12 golov. Mrežo nasprotnika je glede na minutažo zatresel na vsakih 87 minut. S tem je postal tarča mnogih evropskih velikanov, pa tudi nesramno bogatih klubov iz Savdske Arabije.
21-letnika iz Medellina je premamil Al Nassr, kjer bo v napadu po odhodu Talisce v Fenerbahče sodeloval s Cristianom Ronaldom. Arabci so zanj odšteli 77 milijonov evrov. Moštvo iz Rijada po 18. krogih državnega prvenstva zaseda tretje mesto, za vodilnim Al Hilalom, ki se je uspel znebiti Neymarja, pa zaostaja za osem točk.
Četa Stefana Piolija je tudi v azijski Ligi prvakov na tretjem mestu in gleda v hrbet Al Hilalu, ki se je prav tako okrepil in za 50 milijonov evrov iz Porta pripeljal Galena.
Al-Ahli je tako še dodal kakovost v svoj igralski kader, v katerem je kar nekaj uglednih imen, kot so Roberto Firmino, Ivan Toney, Riyad Mahrez, Franck Kessie, Merih Demiral, Edouard Mendy in tudi mladi nizozemski bočni branilec Matteo Dams, ki je pred kratkim prestopil iz PSV Eindhovna za devet milijonov evrov.
Al-Ahli je trenutno peti v domači ligi z 11 točkami zaostanka za Al-Hilalom, Al-Nassr je tretji in zaostaja za osem točk, ima pa v svojih vrstah prvega strelca, Cristiana Ronalda, ki je trenutno pri 15 zadetkih z 18 tekem.
Okrepilo pa se je še nekaj drugih klubov. Marseille je od tekmeca iz elitne francoske lige Rennesa za 19 milijonov evrov odkupil 24-letnega napadalca Amina Gouirija, angleški Brighton je za 23-letnega branilca Eirana Cashina drugoligašu Derbyju plačal 10,75 milijona evrov, nemški Hoffenheim je iz švedskega Hammarbyja za 10 milijonov pripeljal 18-letnega krilnega nogometaša Bazoumanaja Traoreja, italijanska Atalanta pa je enak znesek plačala Monzi za 23-letnega napadalno usmerjenega vezista Daniela Maldinija.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.