Rdeče-črnim je pomembno zmago priigral Rafael Leao, ki je v 82. minuti dosegel edini zadetek na tekmi. Z goli bogatejša je bila tekma med Empolijem in Torinom, s 3:1 jo je dobil slednji. Torinčani so izkoristili številčno prednost, potem ko je bil najprej v 59. minuti izključen Valerio Verre, v 86. minuti pa je po drugem rumenem kartonu pordečel še Petar Stojanović.
Empoli, pri katerem je Leo Štulac vstopil v igro v 78. minuti, je sicer povedel v 56. minuti z zadetkom Szymona Zurkowskega, za preobrat sta poskrbela gola Andree Belottija v 79. (11-m) in 87. minuti, isti napadalec pa je nato "hat-trick" dopolnil v 96. minuti. Udinese pa je gostil milanski Inter, za katerega je Samir Handanović branil celo tekmo. Milanska zasedba je zmagala z 2:1 in s tem ohranila zaostanek dveh točk za vodilnim Milanom. Tokrat sta tekmo na stran Interja nagnila že zadetka Ivana Perišića in Lautara Martineza v prvem polčasu.
Pred tem je četrtouvrščeni Juventus z 2:1 premagal Venezio, za katero je Domen Črnigoj igral do 64. minute. Oba gola za Torinčane je prispeval branilec Leonardo Bonucci, ki je tako lepo obeležil svoj 35. rojstni dan. V soboto je Cagliari izgubil proti Veroni z 1:2, Napoli si je z zmago s 6:1 proti Sassuolu zagotovil igranje v ligi prvakov, Sampdoria je z 1:0 dobila mestni derbi z Genoo, Spezia pa je izgubila proti Laziu s 3:4, pri čemer je en zadetek za goste prispeval Ciro Immobile, s 27 goli prvi strelec lige.
Danes bo še Roma gostila Bologno. V ponedeljek bosta krog sklenili Atalanta Josipa Iličića in Salernitana Vida Belca.
- nedelja, 1. maj:
Juventus - Venezia 2:1 (1:0)
(Domen Črnigoj je igral do 64. minute za Venezio)
AC Milan - Fiorentina 1:0 (0:0)
Empoli - Torino 1:3 (0:0)
(Leo Štulac je igral od 78. minute za Empoli)
(Petar Stojanović je bil pri Empoliju po drugem rumenem kartonu
izključen v 86. minuti)
Udinese - Inter Milano 1:2 (0:2)
Roma - Bologna 0:0 (0:0)
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.