Prav najzvestejši privrženci Barcelone so zelo težko sprejeli odhod Lionela Messija lansko poletje, ko se je ikona katalonskega ponosa po dveh desetletjih odločila za menjavo okolja.
Še do nedavnega je v večjem delu javnosti veljalo prepričanje, da sta največja krivca za Argentinčevo slovo od Camp Noua nekdanji osovraženi predsednik kluba Josep Maria Bartomeu in nekdanji izvršni direktor Oscar Grau. Toda zadnje (šokantno) razkritje izmenjanih elektronskih sporočil med zgoraj navedenimi osebami, ki so bolj ali manj (močno) vpete v posle 35-letnega nogometnega virtuoza, bo marsikatero tezo postavilo na glavo. Predvsem pa oskrunilo ugled Messija in njegove (naj)ožje delovne skupine, ki so z zahtevami za podaljšanje pogodbe – če navedbe španskega El Munda seveda držijo – šli čez mejo dobrega okusa. Med številnimi zahtevami Messija in njegove ekipe najbolj izstopajo naslednje postavke:
- stalna plača: znižanje stalne plače za 20 odstotkov v sezoni 2020/21 zaradi izpada dohodkov v času pandemije covida-19, povračilo 10 odstotkov plače v naslednji sezoni 2021/22 in še dodatnih 10 odstotkov v sezoni 2022/23 z obrestmi v višini treh odstotkov;
- izplačilo neizplačanih bonusov z obrestmi za zvestobo klubu;
- svečana loža na stadionu Camp Nou za družini Lea Messija in Luisa Suareza;
- zasebni božični letalski prevoz v Argentino za celotno družino Messi;
- v primeru (predčasne) prekinitve pogodbe pride do preloženega izplačila zneska s pripadajočimi obrestmi za sezono 2020/21;
- bonus za podpis pogodbe v znesku 10 milijonov evrov (izplača se najkasneje do 30. 6. 2023);
- zvišanje prejemkov v primeru zvišanja davkov;
- obnovitev oz. podaljšanje pogodbe Pepa Coste, ki bi trajala tako dolgo kot Messijeva;
- klub se mora zavezati, da bo očetu in hkrati zastopniku Lea Messija Jorgeju Messiju izplačal dolgovane provizije.
KOMENTARJI (138)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.