Za Lionelom Messijem je nekaj tednov, ki bi jih argentinski nogometni zvezdnik najraje pozabil. Še pred južnoameriškim prvenstvom se je moral pojaviti na sodišču, kjer so mu po porazu v finalu s Čilom ob koncu dolgega procesa nedavno prisodili še odmevno zaporno kazen v višini 21 mesecev (pogojno). Skupaj s slovesom od reprezentančnega dresa po še enem porazu v finalu velikega mednarodnega tekmovanja je bila to le še pika na i turbulentnim mesecem, ki so očitno terjali svoj davek. "Messi se čuti preganjanega," je poročal španski dnevnik MARCA, ki namiguje na možnost, da Argentinec razmišlja o tem, da ne bi več podaljšal svoje pogodbe s katalonskim velikanom. S strani delodajalcev Messi ni začutil prave podpore, medtem ko so ga skupaj z očetom Jorgejem Messijem vlačili po naslovnicah in sodiščih. To je pomembna informacija, saj se mu pogodba izteče leta 2018, v teh tednih oziroma mesecih pa so se želeli pri katalonskem velikanu dogovoriti za novo podaljšanje, ki je v primeru prvega zvezdnika kluba vsakoletni dogodek. Britanski tabloid The Sun je kmalu po tem, ko sta bila Messi in njegov oče obsojena, poročal o sestanku Messija starejšega z Romanom Abramovičem, prvim možem Chelseaja, ki naj bi podjetnega očeta gostil na svoji jahti ali bolje rečeno ladji.
Vidni funkcionar španskega nogometa, prvi mož španske lige oziroma organizacije LFP Javier Tebas, je poskušal člana Barcelone braniti v svojih zadnjih izjavah in priznal, da bi ga lahko tovrstne epizode na sodiščih potisnile skozi izhodna vrata Camp Noua. Po mnenju Tebasa, ki je sicer odkriti navijač Real Madrida, je Messi nedolžen, čeprav je sodišče odločilo, da je skupaj z očetom državo prevaral za 4,1 milijona evrov. "Jasno je, da se bojim, da bi lahko odšel, toda lahko mu rečem le to, da pri La Ligi verjamemo, da ni kriv in veseli smo, da ga imamo pri nas," je dejal Tebas in malce bolj podrobno opisal sodbo, ki pa za nobenega od obeh vpletenih Argentincev verjetno ne bo pomenila odhoda za zapahe. "Šlo je za tri obsodbe po sedem mesecev, ne za eno po 21. Niso bile tako resne. Govorimo o procesu, ki mu niso primerno sledili. Ne verjamem, da je Messi kriminalec. Bil je žrtev pokvarjene davčne strukture, ki se bo spremenila," je dodal Tebas in opozoril, da je eden izmed vodilnih svetovnih športnikov z davki v blagajno države prispeval okoli 61 milijonov evrov, s katerimi so se "gradile tudi bolnišnice in ceste". Je pa Tebas zavrnil očitke iz Barcelone, da gre pri preiskavi davčnih nepravilnosti za zaroto: "Nihče ni pristranski, ne gre za osebni napad na Messija ali Barcelono. Celoten svet športa je pod preiskavo."
V petek se je prek družbenih omrežij oglasil predsednik Barcelone Josep Maria Bartomeu, ki ima tudi sam veliko težav s sodišči. "Leo, tisti, ki te napadajo, napadajo Barco in njeno zgodovino. Branili te bomo do konca. Skupaj za vedno!" je sporočil Bartomeu, medtem ko bodo naslednji meseci minili v znamenju protožb očeta in sina Messija na špansko vrhovno sodišče. Tam bi lahko pod "primer Messi" končno črto potegnili šele čez več kot pol leta. Pri Barceloni so tudi v imenu kluba nemudoma izrazili podporo svojemu zvezdniku in njegovemu očetu. Petkratni osvajalec zlate žoge se je sredi morda najtežjih tednov v karieri očitno znašel na razpotju, kaj pa bi njegov odhod pomenil za Barcelono, si Katalonci v tem trenutku verjetno ne morejo in niti nočejo predstavljati. Messi je za klub prispeval 453 zadetkov in mu pomagal osvojiti štiri naslove v Ligi prvakov ter osem španskih naslovov, če omenimo le največje. Čeprav je večkrat dejal, da v Evropi ne bi zaigral za nikogar drugega kot za Barcelono, se zdi vsaj v teh trenutkih ta možnost bolj verjetna kot kdajkoli ...
KOMENTARJI (103)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.