Med tistimi, ki so bili pri tem najbolj izvirni, je prav gotovo največja irska stavnica Paddy Power.
Ob resnih kandidatih, kot so Owen Coyle (trenutno trener Burnleyja, je pa tudi navijač Celtica), Tony Mowbray, ki bdi tudi nad slovenskim reprezentantom Robertom Korenom pri West Bromwich Albionu, Mark McGhee, ki vodi Motherwell in ki je tako kot Mowbray igral za Celtic, hrvaški selektor Slaven Bilić in drugi, so na seznamu tudi nekatera presenetljiva imena.

Irci so namreč med kandidate uvrstili celo samega papeža Benedikta XVI. V oči pa še bolj pade dejstvo, da so mu stavničarji namenili več možnosti za Celticov trenerski stolček kot pa nekdanjemu strategu kluba, priljubljenega v katoliški skupnosti (Celticov mestni tekmec Rangers je favorit protestantskega dela), Johnu Barnesu. To je verjetno za večino presenetljivo, za strastne navijače Glasgow Celtica pač ne.
Prav nekdanji angleški reprezentant se je Celticovim navijačem zelo zameril. V sezoni 1999/2000 je klub prevzel brez predhodnih trenerskih izkušenj in strahovi Celticovih privržencev, da ne bo kos nalogi, so se kmalu po imenovanju začeli uresničevati. Prav omenjena sezona – Barnes je moral oditi po vsega sedmih mesecih – velja za eno od najslabših v zgodovini kluba, "vrhunec" pa je doživela s porazom v pokalu proti skromnemu Invernessu. Zmaga slednjega proti močno favoriziranemu Celticu še danes velja za enega od največjih presenečenj v škotskem pokalnem tekmovanju.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.