Mbappe in Dembele opravila z Lorientom, Monaco premagal Lille

Lorient, 25. 04. 2024 00.07 | Posodobljeno pred 9 dnevi

STA, A.V.
0

Nogometaši v francoski ligi so igrali zaostale tekme 29. kroga. Paris Saint-Germain je gostoval pri Lorientu in zmagal s 4:1. V primeru, da Monaco v večerni tekmi ne bi premagal Lilla, bi Parižani že osvojili naslov. A bodo na to malce še počakali, saj so Monačani zmagali z 1:0.

Predzadnji Lorient proti vodilni ekipi lige iz Pariza ni imel pravih možnosti. Ousmane Dembele je že v 19. minuti zadel za 1:0, Kylian Mbappe pa s svojim 25. zadetkom sezone v 22. za 2:0.

Mbappe in Dembele sta sodelovala tudi pri tretjem zadetku pariške zasedbe, v 60. minuti je bil Mbappe podajalec, Dembele pa še drugič na tekmi strelec. Drugič na tekmi pa je v 90. minuti zadel še Mbappe za svoj 26. ligaški zadetek in 20. zmago Parižanov v sezoni.

Statistika tekme: Lorient vs. PSG
Statistika tekme: Lorient vs. PSG FOTO: Sofascore.com

PSG, ki je v igri še v ligi prvakov in v pokalnem tekmovanju, je zdaj pri 69 točkah, ima jih 11 več od drugouvrščenega Monaca, ki je ugnal četrtouvrščeni Lille z golom Youssoufa Fofanaja v 61. minuti.

Obračun po novem osmouvrščenega Marseilla in petouvrščene Nice se je končal z 2:2, čeprav so domači cel drugi polčas igrali z igralcem manj. Kljub temu so v drugem polčasu povedli z 2:1, točko gostom pa je priigral Melvin Bard v 72. minuti.