Koper, 30. 10. 2010 20.07 |

V 15. krogu slovenske nogometne Prve lige sta se na prenovljenem stadionu Bonifika pomerila domači Koper in Olimpija, uspešnejši so bili domačini, ki so slavili z rezultatom 2:0.

Koprčani so končno dočakali vrnitev na svoj stadion. Potem ko so državni prvaki nekaj mesecev gostovali v Novi Gorici, so proti Olimpiji odigrali prvo uradno tekmo na prenovljeni Bonifiki. Stadion so v uporabo predali že v petek, danes pa je pred tekmo sledilo še uradno odprtje, ko so se koprski nogometaši pred polnimi tribunami predstavili 4000 navijačem.

Kljub slavnostnemu vzdušju in pomembnemu trenutku za domačo ekipo nogometna predstava v prvem delu ni bila na tako visoki ravni. Domači so prvo in tudi največjo priložnost v prvem polčasu zapravili že v uvodnih minutah, ko je bil Milan Osterc zelo natančen z glavo, vratar Damir Botonjič pa se je moral pošteno stegniti, da je žogo še odbil v kot. V nadaljevanju so dvoboj "popestrili" še navijači, najprej je eden pritekel na igrišče, nato so na zelenico zmetali še nekaj pirotehnike.

Koprčani so si ustvarili še polpriložnosti prek Andraža Strune in Osterca, ki mu je Botonjič strel spet ubranil, Ljubljančani pa so bili prvič nevarnejši v 27. minuti, a je žogo po prostem strelu Zorana Zeljkoviča ukrotil domači vratar Ermin Hasič. Sodnik je zaradi navijaških dodatkov polčas podaljšal za pet minut, zadetka pa ni bilo.

Zato pa so se nogometaši na novi Bonifiki strelsko prebudili v drugem polčasu. Na veliko veselje Koprčanov so bili v tem elementu igre uspešni domači. Koprčani so tudi v nadaljevanju stavili na razpoloženega Osterca in ena takšnih akcij se jim je obrestovala z zadetkom. V 67. minuti je prav Osterc pripravil žogo za strel Ivici Gubercu, njegov močan poskus od daleč pa je pomenil vodstvo Kopra. Minuto pred tem je imel za Olimpijo lepo priložnost Boban Jović, ki pa je meril prek vrat.

Koprčani nato niso imeli težav z branjenjem vodstva, saj so imeli tudi ob koncu tekme terensko premoč. Ob koncu tekme je Osterc zmago le še potrdil, potem ko je lepo podal Ante Tomič, vratar Botonjič pa ni najbolje posredoval, saj mu je žoga ušla med rokami v mrežo.

Koper – Olimpija 2:0 (0:0)

Mariborčani še naprej neporaženi

Obračun prve in zadnjeuvrščene ekipe v elitni nogometni ligi je zanesljivo dobila vodilna zasedba iz štajerske prestolnice. Maribor je z enajsto sezonsko zmago v državnem prvenstvu prednost pred drugouvrščenimi Domžalami, ki bodo v nedeljo na domačem igrišču gostile velenjski Rudar, povečal na osem točk, CM Celje pa ostaja prikovan na dnu lestvice.

Dalibor Volaš je proti Celjanom dosegel hat-trick.
Dalibor Volaš je proti Celjanom dosegel hat-trick. FOTO: Damjan Žibert

Izbranci gostujočega trenerja Darka Milaniča so obračun v vetrovnem Celju začeli silovito, po absolutni uvodni prevladi pa so prvi gol dosegli že po petih minutah igre. Pobudnik akcije je bil brazilski napadalec v vijoličnem dresu Marcos Tavares, ki je lepo zaposlil Daliborja Volaša, ta pa je v rutinskem slogu in z natančnim strelom ukanil domačega vratarja Amela Mujčinovića.

Celjani so navkljub "šokantnemu" uvodu v nadaljevanju le strnili svoje vrste, le dve minuti pozneje je Sebastjan Gobec sprožil močan strel s 25 metrov, ki ga je gostujoči vratar Matej Radan komajda ukrotil. V 11. minuti je mariborska vrata ogrozil tudi Maximiliano Klebčar, a je iz bližine streljal prek vrat, le tri minute pozneje pa je Gobčev strel z razdalje ponovno zletel čez gol.

Druga polovica prvega polčasa je bila domena Mariborčanov, ki so z dvema goloma razrešili vse dvome o zmagi. Najprej je goste razveselil Tavares, ki se je na robu kazenskega prostora lepo otresel spremstva in z mojstrskim strelom ukanil Mujčinovića, v sami končnici pa je Volaš povišal na 3:0. Celjski vratar je po globinski podaji Cvijanovića najprej zaustavil njegov strel, v drugem poskusu pa je Volaš s prefinjenim lob udarcem žogo vendarle pospravil na pravo mesto.

V drugem polčasu so imeli Mariborčani vse niti igre v svojih nogah. V začetku so zapravili nekaj zrelih priložnosti (Aleš Mertelj, Vito Plut, Tavares), v 64. minuti pa so znova "pičili" prek Volaša, ki je dosegel "hat-trick". Napadalec mariborske vrste je po dolgi podaji ušel domačim obrambnim igralcem in z izjemno lepim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 4:0. Milaničevi varovanci so v nadaljevanju brez večjih težav nadzirali gostitelje in zlahka osvojili vse tri točke.

CM Celje – Maribor 0:4 (0:3)