Maribor, 20. 09. 2012 21.51 |

Nogometaši Maribora so v uvodnem krogu evropske lige v Ljudskem vrtu gostili Panathinaikos. Po zaslugi Roberta Berića, Agima Ibraimija in Marcosa Tavaresa so vijoličasti dosegli sploh prvo zmago v skupinskem delu tega prestižnega tekmovanja (3:0). S tem so prevzeli tudi vodstvo v skupini J, saj se je srečanje med Tottenhamom in Laziem končalo brez zmagovalca.

Že po žrebu skupin je domači trener Darko Milanič dejal, da si želi z ekipo letos osvojiti več točk kot v lanski sezoni, ko so Mariborčani v skupini H proti Birminghamu, Bragi in Bruggeu osvojili zgolj točko. Tokrat je ekipa bolj izkušena in upravičeno cilja na boljši izkupiček, uvodna tekma na domačem igrišču pa naj bi k temu le pripomogla.

Vijoličasti so po pričakovanjih začeli napadalno in že v četrti minuti se jim je ponudila lepa priložnost za vodstvo. Gostujoči vratar Orestis Karnezis po predložku Aleša Mejača ni najbolje posredoval, Agim Ibraimi pa darila ni znal izkoristiti. V 12. minuti pa so si prvo obetavno priložnost priigrali tudi varovanci Jesualda Ferreire. Po lepi ekipni akciji se je žoga odbila do Kostasa Katsouranisa, vendar z roba kazenskega prostora ni meril najbolj natančno. V 25. minuti so slovenski prvaki zasluženo povedli. Marcos Tavares je z izjemno podajo iz igre vrgel celotno grško obrambo, Robert Berić pa je suvereno matiral Karnezisa. Tudi v nadaljevanju tempo igre ni padel, nobena ekipa pa si do konca prvega polčasa ni uspela več priigrati resnejše priložnosti.

Ofenziva domačih ljubljencev tudi v nadaljevanju ni pojenjala. Kmalu po sodnikovem žvižgu so izvedli hiter protinapad, po podaji Ibraimija pa se je pred vrati Panathinaikosa sam znašel strelec prvega zadetka Berić, vendar je meril naravnost v gostujočega čuvaja mreže. Varovance Milaniča pa bi neučinkovitost kmalu stala vodstva. V 55. minuti je Jasmin Handanović uspel odbiti strel grškega napadalca Lazarosa Christodoulopoulosa, Portugalec Zeca pa odbitka k sreči ni uspel pospraviti v mrežo. V 62. minuti pa je razpoloženi Ibraimi navijače spet dvignil na noge. Po podaji Tavaresa je z roba kazenskega prostora meril v vratarjev daljši kot in zadel za 2:0. Štajerci so bili vse do konca srečanja boljši nasprotnik in še naprej oblegali vrata Grkov. V 87. minuti je po levi strani prodiral Tavares, v kazenskem prostoru pa ga je nespametno zrušil Ibrahim Sissoko. Glavni sodnik Alan Kelly je pokazal na strel z bele točke, domači kapetan pa je poskrbel za sladko proslavljanje premierne zmage v skupinskem delu evropske lige.

Maribor – Panathinaikos 3:0 (1:0)