Maribor po vrhunski predstavi do zaslužene zmage

Maribor, 25. 07. 2024 22.10 |

Anže Mlakar
10

Nogometaši Maribora so se v drugem krogu kvalifikacij za Konferenčno ligo v Ljudskem vrtu udarili z romunskim klubom Universitatea Craiova. Gostje so v 31. minuti na igrišču ostali le z deseterico, za vodstvo Maribora je v 58. minuti poskrbel Jan Repas, pol ure kasneje pa je za končnih 2:0 zadel Arnel Jakupović.

Etienne Beugre
Etienne Beugre FOTO: Damjan Žibert

Iz vijoličastega kluba so pred tekmo sporočili, da je nekaj ur pred začetkom obračuna nenadoma preminil oče mariborskega napadalca Etienna Beugreja. Kljub tragediji se je 23-letnik odločil ostati z ekipo, domači trener Ante Šimundža pa ga je uvrstil v začetno enajsterico. Nogometaši Maribora so tekmo odigrali z žalnimi trakovi.

Obračun v Ljudskem vrtu so boljše otvorili domačini, ki so po slabih štirih minutah igre zapretili preko Žige Repasa, gostujoči vratar pa je žogo po njegovem strelu odbil čez prečko. V nadaljevanju so bili nevarni tudi gostje, Andrei Ivan pa za spremembo začetnega izida ni bil dovolj natančen. Mariborčani so nato nanizali nekaj priložnosti, Pijus Širvys, Maks Barišić in Beugre pa 5500 glave množice niso uspeli razveseliti.

So pa navijači skočili na noge v 31. minuti, ko je gostujoči branilec Denil Maldonado z vlečenjem za dres zaustavil Beugreja in bil za svoje ravnanje nagrajen z rdečim kartonom. Prav po kombinaciji, ki je sledila po tem prekršku, so bili vijoličasti vnovič nevarni, Laurentiu Popescu pa je bil po strelu Beugreja na pravem mestu.

V izdihljajih prvega dela so Mariborčani prišli do zadetka, žogo je v mrežo potisnil Beugre, gol pa zaradi prepovedanega položaja ni obveljal.

Vijoličasti so tudi v drugem delu nadaljevali s pritiskom in bili za ofenzivno igro nagrajeni v 57. minuti. Josip Iličić je z izjemno podajo zaposlil Jana Repasa, ki je z natančnim strelom zabil svoj drugi evropski zadetek aktualne sezone. Varovanci Šimundže so bili v 69. minuti blizu drugega zadetka, Sven Šoštarič Karič pa žoge po podaji Arnela Jakupovića ni uspel preusmeriti v mrežo.

Tudi v nadaljevanju so bili Mariborčani boljša ekipa na igrišču, terensko premoč pa so kronali z zadetkom v 88. minuti. Martin Milec je z natančnim predložkom našel Jakupovića, ki je po vrhunskem strelu z glavo matiral vratarja romunske ekipe in poskrbel za končnih 2:0.